ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Нацрада оголосила групі "112 Україна" попередження за відсутність інформації про авторів

11.10.2017, 11:25

5 жовтня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження супутниковому телеканалу “112 Україна” і п’яти регіональним компаніям, які його ретранслюють у цифровому ефірі. Також п’ять регіональних компаній з групи “112 Україна” отримали двадцять шосту відмову в зміні програмних концепцій на концепцію супутникового телеканалу “112 Україна”, повідомляє “Детектор медіа”.

ТОВ “ТРК “112-ТВ” – юридична особа супутникового телеканалу “112 Україна” – отримало попередження за відсутність у програмах “Вечірній прайм” і “Студія 112 live” даних про ім’я автора чи авторів, назву і адресу виробника програми (порушення частини 5 статті 6 закону “Про телебачення і радіомовлення”).

ТОВ “ТВ Вибір”, ТОВ “Партнер ТВ”, ТОВ “Новий формат”, ТОВ “Лідер ТВ” і ТОВ “Аріадна ТВ”, які мовлять у цифровому мультиплексі МХ-5 з логотипом “112 Україна”, теж отримали попередження за відсутність інформації про авторів, а також – за недотримання програмної концепції та логотипа, тобто за те, що у своєму ефірі фактично ретранслюють контент супутникового каналу “112 Україна”.

Крім того, Нацрада двадцять шостий раз поспіль відмовила ТОВ “ТВ Вибір”, ТОВ “Партнер ТВ”, ТОВ “Новий формат”, ТОВ “Лідер ТВ” і ТОВ “Аріадна ТВ” у зміні програмних концепцій на концепцію інформаційного телеканалу “112 Україна”. Традиційно свої відмови Нацрада мотивувала тим, що компанії перемогли в конкурсі з визначеною концепцією регіонального/місцевого мовлення. А внаслідок змін концепції замість п'яти регіональних цифрових каналів в Україні було б легітимізовано створення ще одного загальнонаціонального цифрового ефірного телеканалу, тоді як понад 130 місцевих і регіональних мовників залишилися без цифрових ліцензій.

Як пише видання, представників групи компаній “112 Україна” на засіданні Нацради традиційно не було. Хоча вони й дали можливість Нацраді провести позапланову перевірку та надали свої письмові заперечення. Зокрема, на каналі не вважають порушенням відсутність інформації про авторів, оскільки вказують усі дані, що прописано в законі.

Нагадаємо, протягом 2015 року Нацрада сім разів відмовляла п’яти компаніям з групи “112 Україна”, що володіють регіональними цифровими ліцензіями, у зміні програмних концепцій: 26 березня, 11 червня, 23 липня, 3 вересня, 26 жовтня, 26 листопада і 30 грудня. Протягом 2016 року – 12 разів: 28 січня, 25 лютого, 24 березня, 19 травня, 16 червня, 14 липня, 18 серпня, 15 вересня, 5 жовтня, 3 листопада, 1 грудня і 22 грудня. Протягом 2017 року – уже сім разів: 24 січня, 30 березня, 27 квітня, 7 червня, 6 липня, 31 серпня і 5 жовтня.

Відмовляючи компаніям групи “112 Україна” в зміні програмних концепцій, Нацрада протягом 2015 року за результатами позапланових перевірок оголосила по три попередження та призначила штрафи цим компаніям за недотримання визначених ліцензіями програмних концепцій. 3 вересня 2015 року Нацрада вирішила звернутися до суду про анулювання ліцензій на цифрове ефірне мовлення в мультиплексі МХ-5 (регіональне мовлення) ТОВ “ТВ-Вибір”, ТОВ “Партнер ТВ”, ТОВ “Новий формат ТВ”, ТОВ “Лідер ТВ” і ТОВ “Аріадна ТВ”.

П’ять ліцензіатів не сплатили штрафів та оскаржують у суді всі рішення Нацради про санкції та про відмови в переоформленні ліцензій. Відповідно, розгляд позову Нацради про анулювання ліцензій заблоковано до моменту вирішення в суді інших справ. Частина справ за позовами групи компаній “112 Україна” проти Нацради пройшли вже апеляційну інстанцію, рішення ухвалені на користь Нацради.

2 березня Нацрада переоформила супутникову ліцензію телеканалу “112 Україна” (ТОВ “Телерадіокомпанія “112-ТВ”) в частині зміни керівного органу. Замість директора, яким був Василь Сметана, виконавчим органом стала дирекція у складі генерального директора Єгора Бенкендорфа, його першого заступника Василя Сметани і другого заступника Юрія Будяка. Проте заяви всіх шести компаній з групи “112 Україна” про внесення до їхніх ліцензій нових власників Нацрада досі не розглянула (це питання відкладається з літа 2016 року), оскільки має зауваження щодо всієї структури власності групи компаній “112 Україна” та хоче поспілкуватися з представниками компаній, а ті не приходять на засідання.

12 травня Нацрада переоформила ліцензії шести компаній з групи “112 Україна” щодо зміни власників, керівників і редакційних рад, але висунула компаніям додаткову умову: зобов’язала їх протягом 14 днів надати перелік пов’язаних осіб, відомості про кінцевого бенефіціарного власника та документи, які підтверджують права кінцевого бенефіціарного власника. Рішення про переоформлення ліцензій наберуть чинності після того, як компанії нададуть запитувані Нацрадою документи. Телеканал “112 Україна” оскаржив рішення Нацради про додаткову умову переоформлення ліцензій.

16 червня Нацрада призначила позапланові перевірки супутникового телеканалу “112 Україна”, а також п’яти регіональних цифрових телеканалів, які мовлять з логотипом “112 Україна”. Підставами для перевірки стали результати моніторингу, які зафіксували відсутність в ефірі каналу “112 Україна” інформації про автора чи авторів програм “Вечірній прайм” і “Студія 112 live”, а також недотримання програмної концепції та логотипа регіональними цифровими компаніями. 27 липня Нацрада планувала розглянути результати цієї перевірки, але перенесла питання через відсутність представників компаній на засіданні.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!