ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Наглядова рада і правління Суспільного обговорили зміни до стратегічних документів

24.06.2021, 18:01
Фото – Офіс Ради Європи в Україні
Фото – Офіс Ради Європи в Україні

Оновлений склад наглядової ради й правління Національної суспільної телерадіокомпанії України обговорили необхідні зміни до стратегічних документів на виїзній сесії. Про це “ДМ. Суспільне” повідомила голова наглядової ради НСТУ Світлана Остапа.

Сесії відбулися 17 та 18 червня за сприяння Спільного проєкту Європейського Союзу та Ради Європи “ЄС та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні”.

“Цьогоріч на Суспільному оновилась і наглядова рада, обрано нове керівництво компанії. Ми практично всю весну були у виборчому процесі, тому не було часу познайомитися ближче. На виїзній зустрічі нам це вдалося зробити. Окрім того, нам вдалось обговорити необхідні зміни до стратегічних документів”, – сказала вона.

На корпоративному сайті Суспільного повідомили, що метою сесії було: сформувати подальші пріоритети роботи; обговорити стратегічні документи, зокрема, що стосуються положення про конкурс на посади голови та членів правління, основних напрямів діяльності НСТУ, концепції регіонального мовлення; вивчити міжнародний досвід щодо ефективної роботи й взаємодії наглядової ради та менеджменту суспільних мовників на основі досвіду інших європейських держав.

“Підтримка Суспільного мовника є одним з компонентів роботи проєкту “Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні”, який сприяв прозорості процесу обрання членів наглядової ради та правління, і надає експертизу для розробки політики гендерної рівності, стратегії мовлення для дитячої та юнацької аудиторії та стратегії відносин Суспільного мовника з органами державної влади”, – розповіла заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко.

Заступник голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло під час своєї промови зазначив, що незалежність від політичних впливів наглядової ради та правління є запорукою їхньої ефективної роботи й успіху Суспільного в Україні.

“Обидва органи управління Суспільного – і наглядова рада, і правління разом напрацьовують нові напрями роботи мовника, і на цьому шляху нам дуже важлива підтримка партнерів, адже попереду в нас амбітні цілі. Зокрема, цього року ми почали довготривалий процес реформування корпоративної культури. Тому спільні заходи вкрай важливі для ефективної взаємодії та співпраці”, – сказав голова правління Суспільного Микола Чернотицький.

Рекомендації Ради Європи приділяють особливу увагу суспільному мовленню і встановлюють високі стандарти щодо різних аспектів роботи суспільних мовників, зокрема у сфері управління, гарантій незалежності, фінансування, розподілу повноважень наглядових рад та правління, питань гендерної рівності.   

Рекомендація Комітету міністрів РЄ щодо управління суспільними медіа (2012 р.) встановила критерії для належної системи управління суспільними медіа. Ці критерії базуються на ключових принципах функціонування суспільних медіа, серед яких незалежність, підзвітність, ефективне управління, прозорість і відкритість, а також відповідальність і здатність реагувати на потреби.

Як повідомляв ІМІ, 12 лютого Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про оновлення складу наглядового органу Національної суспільної телерадіокомпанії України.

29 жовтня 2020 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ввела до складу наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України двох нових членів, зокрема Оксану Романюк.

Liked the article?
Help us be even more cool!