ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Набрав чинності закон про обов'язкове страхування журналістів у зоні бойових дій

03.08.2022, 17:47
Фото – blogs.icrc.org
Фото – blogs.icrc.org

В Україні набув чинності закон щодо надання додаткових гарантій захисту журналістам, які працюють у районах ведення воєнних (бойових) дій. 

Відповідний закон №2382-IX опубліковано 2 серпня в газеті Верховної Ради “Голос України”.

1 серпня закон підписав президент Володимир Зеленський, повідомляється на сайті Верховної Ради.

Законом передбачено, що засоби масової інформації зобов’язані забезпечувати журналістів та інших працівників, яких відряджено працювати до районів ведення воєнних (бойових) дій та/або на тимчасово окуповану територію України, засобами, призначеними для захисту від уражень вогнепальної зброї, осколкових уражень, а також медичними аптечками.

Крім того, закон передбачає обов'язкове страхування журналістів за кошт роботодавця в разі заподіяння шкоди їхньому життю і здоров'ю у зв'язку з виконанням професійних обов'язків. 

У разі поранення журналіста (контузії, травми або каліцтва) йому виплачується з державного бюджету одноразова грошова допомога в розмірі до 50 прожиткових мінімумів. 

Як повідомляв ІМІ, 8 липня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт щодо надання додаткових гарантій захисту журналістам, які працюють у районах ведення воєнних (бойових) дій №7367.

Раніше медійні громадські організації створили фонд для страхування журналістів, відряджених до зон бойових дій, на окуповані та щойно звільнені території.

Роз'яснення від юриста ІМІ щодо закону про захист журналістів  можна прочитати тут.

Liked the article?
Help us be even more cool!