ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

На Полтавщині журналістку не пустили на засідання райради

05.03.2020, 15:18
Фото – з інтернету
Фото – з інтернету

Депутати Решетилівської районної ради (Полтавська область) не допустили журналістку видання "Решетилівщина.UA" Юлію Грінченко засідання робочої групи. Про це журналістка повідомила представниці ІМІ в Полтавській області.

За її словами, місцеві посадовці послалися на те, що засідання закрите.

"Я зайшла вранці до приміщення районної ради, заступник голови райради Віктор Бережний спочатку запитав навіть не в мене, а в редактора видання, де я раніше працювала, що я тут роблю. Він не відповів нічого, потім про причину моєї присутності запитали, власне, у мене. Я відповіла, що представляю газету "Решетилівщина.UA", після цього мені сказали, що не хотіли б мене бачити на засіданні, і ввічливо попросили вийти, посилаючись на те, що засідання закрите", – розповіла Юлія Грінченко.

Потім, зазначила журналістка, депутат Решетилівської райради Анатолій Мушта сказав, що на захід запрошували лише одного журналіста і якщо вона залишиться, то вони не проводитимуть засідання.

"Сказав, якщо ні, то депутати нічого не будуть розбирати, бо на президії вирішили, що засідання буде закритим. Депутати почали говорити, що встануть і вийдуть, на що я сказала, що піду сама", – сказала журналістка. Та зазначає, що були й такі депутати, які заступилися і були не проти її присутності під час засідання.

Журналістка додала, що планує подавати заяву до поліції щодо перешкоджання її професійній діяльності.

Юрист ІМІ Алі Сафаров вбачає в недопуску журналістки на цю нараду перешкоджання законній журналістській діяльності.

Він нагадав, що, відповідно до частини другої статті 25 Закону України "Про інформацію", журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб'єктів владних повноважень, відкриті заходи, які вони проводять, та бути особисто прийнятим у розумні строки їхніми посадовими і службовими особами, крім випадків, визначених законодавством. 

"У цьому випадку не було підстав робити закритий захід, тому що обговорювалися питання, які відповідно до частини четвертої статті 21 Закону України "Про інформацію" не можуть бути зараховані до інформації з обмеженим доступом, а відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" є публічною інформацією. Таким чином, недопуск журналістів на цю нараду можна розглядати як перешкоджання законній журналістській діяльності, що тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену статтею 171 Кримінального кодексу України", – сказав юрист.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!