ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

На платформі Ради Європи розміщено кейс про спроби суддів отримати доступ до телефону Моторевської

05.08.2020, 12:15
Фото - Patrick Seeger/EPA/EFE
Фото - Patrick Seeger/EPA/EFE

На Платформі Ради Європи із захисту журналістики та безпеки журналістів зареєстрували повідомлення Міжнародної правозахисної організації “Репортери без кордонів” про справу щодо суддів Окружного адміністративного суду Києва, які намагались отримати доступ до телефону журналістки “Слідства.Інфо” Євгенії Моторевської. Про це повідомляється на сайті платформи, інформує “Детектор медіа”.

Повідомлення зареєстровано в категорії “інші дії, що мають жахливі наслідки для свободи ЗМІ”, рівень загрози – другий, а джерелом погроз названо державу. Також вказується, що наразі немає реакції держави. Тепер уряд України повинен офіційно відреагувати на цю заяву.

“Національне антикорупційне бюро (НАБУ) опублікувало матеріали, які підтверджують, що судді Окружного адміністративного суду Києва намагалися протизаконно отримати доступ до телефону журналістки "Слідство.info" Євгенії Моторевської. Голова суду Павло Вовк та його заступник Євгеній Аблов намагалися встановити контакти журналіста після того, як вона опублікувала сюжет про святкування дня народження Аблова в київському ресторані VaBene 13 квітня 2019 року. Як свідчать записи, Аблов та Вовк намагалися отримати інформацію про людей, з якими Моторевська розмовляла 13 квітня та днями раніше, використовуючи протизаконні методи та без відповідного рішення суду”, — йдеться в описі справи.

Як повідомляв ІМІ, 17 липня НАБУ та САП повідомили про підозри суддям Окружного адміністративного суду Києва та пов’язаним з ними особам у вчинені низки злочинів. На оприлюднених НАБУ записах фігуранти справи обговорюють можливість дістати доступ до телефону журналістки “Слідства.Інфо” Євгенії Моторевської.  

28 липня Медіарух “Медіа за усвідомлений вибір” засудив ‌спроби‌ ‌суддів‌ Окружного адміністративного суду Києва ‌протиправно‌ ‌отримати‌ ‌доступ‌ ‌до‌ ‌телефону‌ ‌журналістки‌ “Слідства.Інфо” Євгенії ‌Моторевської‌.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!