ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

На окупованій території ЗМІ масово закриваються, щоб не співпрацювати з росіянами, – Романюк

27.04.2022, 13:09
Фото – REUTERS
Фото – REUTERS

Виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк повідомила, що на окупованих територіях місцеві медіа закриваються, щоб не співпрацювати з росіянами та не поширювати російської пропаганди.

Про це вона сказала 27 квітня під час онлайн-дискусії “Свобода медіа під час агресії Росії проти України”, повідомляє “Детектор медіа”.

Дискусія пройшла в межах міжнародної конференції “Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства”, її модерувала голова ГО “Детектор медіа” Наталія Лигачова.

За словами Романюк, про закриття оголосили понад 100 регіональних медіа, лише чотири погодилися співпрацювати з окупантом. Решта вирішила закритися – звільнити всіх співробітників, перейти в соцмережі, щоб тільки не давати свій бренд для трансляції російської пропаганди.

Романюк запропонувала порівняти цю ситуацію з російськими “ліберальними медіа”, які, не маючи таких викликів, бояться називати війну війною. 

З моменту повномасштабної агресії Росії проти України зафіксовано 243 злочини російських військ проти журналістів. Зокрема, сім журналістів були вбиті під час виконання своїх професійних обов’язків, дев'ятеро були поранені, 15 журналістів зникли безвісти.

“Раніше ми не стикалися з такими масштабними викликами, зараз журналістів залякують, полюють на них, у ФСБ рф є списки на знищення”, – сказала Романюк.

Невідомою залишається доля кореспондента УНІАН Дмитра Хилюка, який зник на Київщині.

Романюк додала, що всі російські злочини будуть задокументовані та передані до Гааги.

Liked the article?
Help us be even more cool!