ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

На нараді ОБСЄ у Варшаві нагадали про Миколу Семену та Стаса Асєєва

18.09.2019, 11:10
Фото – Олег Борисов / АТR
Фото – Олег Борисов / АТR

На нараді ОБСЄ з огляду імплементації зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі, що проходить у Варшаві, голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко висловив солідарність із переслідуваними Росією українськими і кримськотатарськими журналістами та закликав до припинення цих переслідувань, повідомляє Радіо Свобода.

Зокрема, він нагадав про кримського журналіста, автора Крим.Реалії Миколу Семену.

“У Криму російська влада переслідує кримськотатарських громадських журналістів. А наш колега – авторитетний кримський журналіст Микола Семена в свої 70 років отримав судову заборону на професію. Ми закликаємо припинити ці переслідування”, – сказав Томіленко.

Окремо Томіленко згадав автора Радіо Свобода Станіслава Асєєва, який уже два роки перебуває в полоні угруповання “ДНР”.

“Ми висловлюємо солідарність зі Станіславом Асєєвим, який два роки перебуває в полоні. 30 вересня йому буде 30 років. І ми закликаємо спільними зусиллями звільнити нашого колегу”, – підкреслив Томіленко.

Представниця Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова, зі свого боку, розповіла про блокування незалежних українських медіа в анексованому Криму.

Щорічна нарада у Варшаві стартувала 16 вересня і триватиме до 27 вересня.

Як повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, у нараді ОБСЄ зареєстрували учасників з анексованого Криму, які представлятимуть російську владу та організації півострова.

Як повідомляв ІМІ, зв’язок із донецьким блогером і автором проекту Радіо Свобода “Радіо Донбас.Реалії” Станіславом Асєєвим, відомим під псевдонімом Станіслав Васін, зник 2 червня 2017 року. Представники угруповання “ДНР” підтвердили утримання в заручниках Асєєва, звинувативши у шпигунстві на користь України.

17 серпня 2018 року телеканал “Россия 24” показав програму, в якій полонений журналіст Станіслав Асєєв нібито підтверджує, що працював на українську розвідку.

17 серпня 2018 року Радіо Свобода / Радіо Вільна Європа заявило, що вважає дуже сумнівним “зізнання” в шпигунстві Станіслава Асєєва, які показав в ефірі “Россия 24”.

20 серпня 2018 року журналісти, українські медійні та правозахисні організації висловили глибоке обурення появою матеріалу зі Стасом Асєєвим і вважають, що задля випуску “зізнання” до нього було застосовано заходи фізичного або психологічного впливу.

Засудили російський канал за “інтерв’ю” зі Станіславом Асєєвим “Репортери без кордонів” та Комітет захисту журналістів.

Станіслав Асєєв працював журналістом в окупованому Донецьку і писав репортажі про життя на непідконтрольній території.

22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя призначив кримському журналісту, автору Радіо Свобода і Крим.Реалії Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною вести публічну діяльність. Комп’ютер журналіста, згідно з рішенням суду, конфісковано.

18 грудня 2017 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок журналістові Миколі Семені в частині додаткового покарання: йдеться про заборону вести публічну діяльність два роки, а не три, як було в попередньому рішенні суду.

Liked the article?
Help us be even more cool!