На Київщині затримали "послідовницю" Стремоусова, яка поширювала російську пропаганду
![На Київщині затримали "послідовницю" Стремоусова, яка поширювала російську пропаганду Фото – СБУ](https://imi.org.ua/upload/news/2023/01/20/2063ca7bd91d7b9-63ca7baee1067-1_crop_700x350.jpg?v=1674214368)
Служба безпеки України викрила "послідовницю" підозрюваного в держзраді блогера Кирила Стремоусова, яка намагалась організувати в Київській області розгалужену мережу поширення в інтернеті кремлівських наративів щодо війни в Україні. Про це повідомляється на сайті СБУ.
За даними слідства, нею виявилася громадянка РФ, яка 2007 року приїхала до України та оселилася в Бучанському районі Київщини. Спочатку вона брала участь у замовних мітингах антивакцинаторів, організованих Стремоусовим у Києві. Задокументовано, що жінка підтримувала також тісний зв’язок із дружиною колаборанта.
Після повномасштабного вторгнення фігурантка ввійшла до потужної мережі інтернет-агітаторів у столичному регіоні, до якої входило ще понад 20 осіб. Учасники мережі систематично розповсюджували ворожий контент у підконтрольних телеграм-каналах та інших соцмережах, зокрема заборонених в Україні.
"Зловмисниця розповсюджувала пропагандистські матеріали, отримані від кураторів з РФ, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Херсонської області та АР Крим", – йдеться в повідомленні.
Під час обшуку за місцем проживання фігурантки справи правоохоронці виявили російські паспорти, заборонену символіку та мобільний телефон, з якого вона адмініструвала пропагандистську групу.
На підставі зібраних доказів СБУ повідомила жінці про підозру за ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).
Наразі їй обрано міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту. Триває розслідування.
![](/upload/media/2023/01/20/63ca7c1b6c11f-1.jpg)
![](/upload/media/2023/01/20/63ca7c1c03038-2.jpg)
![](/upload/media/2023/01/20/63ca7c1c93b8e-3.jpeg)
![](/upload/media/2023/01/20/63ca7c1cdfe58-4.jpeg)
![](/upload/media/2023/01/20/63ca7c1c4de02-5.jpeg)
Help us be even more cool!