ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

МОЗ оприлюднило поради журналістам, як писати про коронавірус

20.03.2020, 13:30
Фото – 24tv.ua
Фото – 24tv.ua

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило для журналістів рекомендації щодо етичного висвітлення ситуації навколо Covid-2019. Рекомендації МОЗ опублікувало 20 березня на своїй сторінці у фейсбуці.

Так, МОЗ радить: 

  • називати вірус повною назвою – Covid-2019;
  • писати, що люди "захворіли на" або "набули" вірусу;
  • вживати словосполучення "люди, хворі на Covid-2019";
  • спиратися на наукові дослідження та офіційні заяви компетентних органів;
  • підкреслювати необхідність запобіжних заходів та своєчасного лікування, фокусуватися на позитиві, підкреслювати ефективність раннього тестування за наявності симптомів захворювання. 

Натомість міністерство закликає журналістів не приписувати захворювання певній країні або етнічності. Зокрема, не використовувати словосполучень  "вірус із Уханя", "китайський вірус" або "азіатський вірус". Не писати, що люди "поширюють вірус", "заражають інших", "переносять Covid-2019".

Також відомство закликає медіа не називати хворих на коронавірус "жертвами", "постраждалими" та "випадками захворювання на Covid-2019". Не поширювати чуток та емоційних перебільшень – "чума", "апокаліпсис" тощо, а також не наголошувати на загрозах та негативних наслідках у деталях.

Інститут масової інформації підготував добірку своїх матеріалів, у яких містяться рекомендації для медіа, влади та звичайних громадян щодо висвітлення інформації про коронавірус, комунікування із суспільством та споживання новин.

Фото – МОЗ
Liked the article?
Help us be even more cool!