ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Мовний омбудсмен: З 1 січня української мови на ТБ та радіо має бути 90%

Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

В Україні з 1 січня 2024 року мінімальна частка української мови на телебаченні та радіо повинна становити не менш ніж 90%. Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За його словами, із січня набрали чинності окремі положення статті 40 Закону України “Про медіа”, які передбачають збільшення обсягу програм державною мовою на телебаченні та радіо.

Так, мінімальна частка української мови програм на телебаченні та радіо загальнонаціональної та  регіональної категорій збільшується із 75% до 90%, а в телевізійних медіа місцевої категорії – із 60% до 80%.

Частка української мови в програмах та фільмах, які транслюватимуться для телеканалів загальнонаціональної і регіональної категорій із 7-ї до 18-ї години, а також з 18-ї до 22-ї в загальному тижневому обсязі має становити не менш ніж 90%, а для телеканалів місцевої категорії – не менш ніж 80%.

Крім того, в тижневому обсязі новинних програм українська має становити не менш ніж 90% як на телеканалах, так і на радіо. 

“Такі нововведення вагомий крок у захисті українськомовного інформаційного простору та прав громадян на отримання інформації державною мовою. За нашими розрахунками, частка передач державною мовою в ефірах телеканалів та радіостанцій, зокрема і тих, що мовлять на місцевому рівні, суттєво зросте”, – зазначив уповноважений Тарас Кремінь.

Як повідомляв ІМІ, Закон “Про медіа” набрав чинності 31 березня 2023 року. Раніше ІМІ зробив аналіз вимог щодо квот та мови у сфері медіа відповідно до нового Закону України “Про медіа”.

Liked the article?
Help us be even more cool!