ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Москаль звинуватив "112 Україна" у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі і звернувся до Нацради

15.08.2017, 12:51
Геннадій Москаль

Голова Закарпатської облдержадміністрації (ОДА) Геннадій Москаль просить Національну раду з телебачення та радіомовлення дати оцінку документальному фільму “Операція “Паспорт”, який виробив та показав телеканал “112 Україна”. Про це йдеться на сайті Геннадія Москаля, повідомляє “Детектор медіа”.

Закарпатська облдержадміністрація заявляє, що всеукраїнські ЗМІ продовжують тенденційно висвітлювати тему так званого “закарпатського сепаратизму” і “на жаль, телеканал “112 Україна” також підключився до цього, показавши 5 серпня документальний фільм власного виробництва “Операція “Паспорт”.

“Фільм пронизаний перекрученнями, вигадками, маніпуляціями й відвертою брехнею. Складається стійке враження, що журналіст приїхав на Закарпаття з уже сформованою впевненістю, що Угорщина готує захоплення області, й підбирав для фільму тільки те (здебільшого вигадки), що підходить під цю концепцію. А решту фактів або ігнорував, або замовчував. Цей фільм – приклад нагнітання істерії на міжнаціональному ґрунті, а не об’єктивна й неупереджена журналістика. Причини тенденційності авторів до Закарпаття незрозумілі, однак у справжній журналістиці вони неприпустимі”, - заявив голова ОДА.

Також Геннадій Москаль стверджує, що підібрані журналістами особи є підставними і підібрані тенденційно.

“У фільмі постійно використовуються коментарі трьох громадських активістів, а також двох “експертів” із затемненими обличчями й спотвореними голосами. Підбір активістів зроблено явно тенденційно. Всі троє мають давню угрофобську позицію, яку не приховують. Двоє з них притягалися до кримінальної відповідальності за пошкодження пам’ятника угорцям на Верецькому перевалі в лютому 2011р.(суд визнав їх винними в злочині, але звільнив від покарання через амністію). Третій у березні 2016р. став одним із організаторів смолоскипної ходи в Ужгороді, під час якої скандувалися антиугорські гасла. За цим фактом прокуратура відкрила кримінальне провадження за порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань та за іншими ознаками (ч.1 ст.161 Кримінального кодексу України).

Щодо двох “експертів” із затемненими обличчями й спотвореними голосами, то хочу наголосити – Україна не тоталітарна держава, яка переслідує людей за інакомислення, кожен може відкрито висловити свою думку. Цілком очевидно, що так звані експерти – підставні особи, які озвучували на камеру провокативні заяви й цілковиту нісенітницю. Чого вартують їхні цитати, що мінімум 30% закарпатців мають громадянство інших країн, половина закарпатських чиновників мають угорські паспорти, і якщо на Закарпаття зайде танк з угорським прапором, усі це сприймуть нормально! Подібні факти можуть народитися хіба що в якійсь зараженій хворобливою уявою голові, однак телеканал “112” на повному серйозні подав їх глядачам, як експертну думку!”, - заявив Москаль.

Крім того, він навів інші факти, які, на його думку, “показують тенденційність, брехливість і провокативність фільму”.

Голова ОДА стверджує, що закарпатці, які дивилися фільм, обурені наведеними фактами й висновками, і вважає, що позиція авторів фільму “Операція “Паспорт” є ксенофобською, а угорці Закарпаття подаються як “п’ята колона”.

“Однак у мешканців інших регіонів України, які не знають багатонаціональної специфіки нашої області, може скластися враження, що Угорщина дійсно готує захоплення частини України, а місцева влада тільки й чекає, щоб здатися “в полон”. Мені невідомі причини ксенофобської позиції авторів фільму, однак очевидно, що їм не можна доручати готувати проекти на міжнаціональну тематику. Угорці подаються в фільмі, як потенційна “п’ята колона”, яка чекає приходу угорського “обмеженого контингенту”. Чомусь автори змовчали той факт, що закарпатські угорці нарівні з українцями та представниками інших національностей захищають Україну від російського агресора на Донбасі. На сьогодні Закарпаття втратило на сході 89 героїв, які зі зброєю в руках захищали територіальну цілісність України, і 11 із них – це етнічні угорці. У процентному відношенні кількість загиблих угорців більша за кількість угорської громади, що проживає на Закарпатті, однак у фільмі про це – жодного слова!”, - написав голова ОДА.

При цьому Геннадій Москаль вважає, що тема подвійного громадянства дійсно варта уваги українських ЗМІ. “Подаючи “страхіття” із Закарпаття, “112-й так і не поставив головного питання – що Україні слід офіційно визначитися, як бути з подвійним громадянством.  І не запропонував варіанти його вирішення. Подвійне громадянство подається тільки у зв’язку з подіями на сході, до нього приплели навіть історичні паралелі з Гітлером! Автори фільму чомусь змовчали, що подвійне громадянство – це норма сучасної Європи. З усіх членів Євросоюзу 18 країн дозволяють подвійне громадянство абсолютно всім, 13 країн дозволяють із певними обмеженнями і тільки три (Австрія, Литва і Естонія) подвійне громадянство забороняють”, - наголосив він.

Москаль закликав телеканал “112 Україна” спростувати “тенденційну й недостовірну інформацію” про Закарпаття, оприлюднену у фільмі “Операція “Паспорт” і дати можливість висловити в ефірі об’єктивну думку, а “не висмикувати цитати, які підходять під конкретну концепцію й близько не відображають реальної картини”.

Він просить Нацраду з питань телебачення і радіомовлення дати принципову оцінку “перекрученням, маніпуляціям і відвертій брехні фільму, які протиставляють українців та угорців, ведуть до розпалювання міжнаціональної ворожнечі й підпадають під дію ч.1. ст.161 кримінального кодексу (Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті)”.

Нагадаємо, 5 серпня на телеканалі “112 Україна” відбулася прем’єра документального фільму “Операція “Паспорт” власного виробництва каналу. “Операція “Паспорт” – двосерійний фільм: у першій частині мова йде про ситуацію з паспортизацією в Західній Україні, у другій – тему подвійного громадянства в Україні доповнено історіями переселенців з Донбасу, у яких другий паспорт – російський, повідомляла прес-служба каналу.

Liked the article?
Help us be even more cool!