ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

МОН звернулося до поліції щодо дипломів Спартака Субботи

11.05.2023, 11:15
Фото – vsn.in.ua
Фото – vsn.in.ua

У Міністерстві освіти та науки України заявили, що після запиту на публічну інформацію перевірили копії документів про освіту та свідоцтва про визнання в Україні іноземного документа про освіту, виданих на ім’я Субботи Спартака Олександровича.

У міністерстві зазначили, що під час перевірки з’ясували, що в матеріалах атестаційної справи щодо присудження наукового ступеня Субботі С. О., наявні завірені належним чином копії документів. Тоді представники МОН надіслали запити до ДП “Інформаційно-іміджевий центр” та ДП “Інфоресурс”, щоб підтвердити факт наявності в реєстрах вказаних документів про освіту. 

“Нині отримали відповіді від обох державних підприємств, що відомості про диплом магістра, копія якого прикладена до атестаційної справи, у Реєстрі документів про освіту в ЄДЕБО відсутні, а вказане в справі Свідоцтво про визнання в Україні іноземного документа про освіту Міністерство освіти і науки України не видавало”, – йдеться в заяві.

У МОН запевнили, що цю інформацію передали до Національної поліції України, щоб правоохоронці перевірили можливий факт підроблення та зумисне використання підроблених документів Субботи Спартака Олександровича.

10 травня Спартак Суббота записав відео, у якому заявив, що спростує “фейки про освіту і плітки про співпрацю з проросійськими політиками”.

За його словами, він має вищу освіту медичного психолога, яка дає йому “право займатися тим, чим він займається”. Блогер також стверджує, що є кандидатом наук та членом поважних міжнародних асоціацій. Він також показав та оприлюднив свідоцтва та сертифікати, які нібито підтверджують отриману фахову освіту.

Зокрема, Спартак Суббота опублікував свідоцтво про визнання в Україні його диплома магістра Університету Ніцци за напрямом “психологія / клінічна психологія та терапевтична медитація за допомогою мистецтва”. Свідоцтво нібито видане Міністерством освіти і науки України і датоване 2021 роком.

Утім, він не розповів, де саме здобував вищу освіту, чи дійсно він навчався в медуніверситеті Богомольця.

Нагадаємо, 11 квітня психолог і автор подкасту “Простими словами” Ілля Полудьонний опублікував розслідування “Відсутність медичної освіти, співпраця з ОПЗЖ та неетичне ставлення до клієнтів: розслідування про Спартака Субботу”. 

Автор розслідування наводить у матеріалі факти, які свідчать, що Суббота шахраював та підтасовував факти біографії, а також порушував професійну етику.

Спартак Суббота – один з авторів “Віхоли”, 2021 року у видавництві вийшла його книжка “Припини це. Як розпізнати насильство та протидіяти йому”, а також співведучий YouTube-шоу “Подкаст терапія”.

13 квітня 2023 року видавництво “Віхола” ухвалило рішення не продовжувати співпрацю зі Спартаком Субботою.

Liked the article?
Help us be even more cool!