ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Модератори соцмереж закликали німецьких посадовців боротися з несправедливими умовами праці

14.06.2023, 12:42
Фото – politico.eu / iStock
Фото – politico.eu / iStock

Сотні німецьких модераторів соцмереж, які видаляють шкідливий контент із платформ на кшталт Facebook і TikTok закликали посадовців покращити їхні умови праці, посилаючись на складні цілі й проблеми з ментальним здоров’ям, повідомляє Reuters.

Ченґіз Гаксьоз, який працює модератором контенту в аутсорсинговій компанії TELUS International, сьогодні має зустрітися з Цифровою радою Бундестагу. На зустрічі він розповість посадовцям, що його робота з перегляду шкідливого матеріалу спричинила "психічне й емоційне виснаження". 

TELUS International – остачальник послуг з модерації контенту, з яким співпрацює, зокрема, Facebook. 

До роботи соцмереж на кшталт Facebook і TikTok залучено тисячі модераторів у всьому світі. Їхня робота полягає в запобіганні контактам користувача зі шкідливим контентом (наприклад, дитячою порнографією й зображеннями жорстокого насильства). 

Гаксьоз має подати петицію, підписану більш ніж 300 контент-модераторами в Німеччині, які закликають ухвалити нові закони про захист прав працівників індустрії, зокрема зробити доступнішими послуги з психологічної допомоги, заборонити угоди про нерозголошення та забезпечити кращу зарплатню й пільги. 

"Компанія створила в мене враження, що забезпечить мене належною психологічною допомогою, але це була неправда. Те, що вони пропонували, було більше схожим на коучинг", – поділився Гаксьоз у коментарі Reuters перед виступом у Бундестазі. 

"Це дуже серйозна робота, яка має серйозні наслідки для працівників. Мене ця робота змінила, – сказав він. – А компанії-аутсорсери допомагають великим цифровим фірмам уникати своїх обов’язків". 

Meta зіткнулась із серйозним тиском через умови праці своїх модераторів, які стежать за безпечністю платформи. У 2020 компанія виплатила $52 мільйони компенсації американським модераторам, що потерпали від довготривалих проблем із психічним здоров’ям. 

"Без нас компанії-соцмережі миттєво загинули б, – ідеться в петиції, яку переглянуло Reuters. – Соцмережі ніколи не будуть безпечними, доки не будуть безпечними й справедливими наші умови праці". 

Meta і TELUS International відмовилися від коментарів.

Нагадаємо, Інститут масової інформації виявив щонайменше 46 незаблокованих російських та орієнтованих на закордонну аудиторію проросійських Youtube-каналів, які, зокрема, поширюють пропаганду, расистські висловлювання, публікують відео зі сценами насильства, виправдовують війну РФ проти України та розпалюють ненависть до українців.

Liked the article?
Help us be even more cool!