ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Міськрада на Хмельниччині виселяє роздержавлену газету "Край Кам’янецький" з приміщення

25.01.2018, 15:45
Фото - скриншот з kray-kp.org.ua

До 31 січня газета “Край Кам’янецький” (ПП “Медіа-центр “Край Кам’янецький”), редакція якої знаходиться в будівлі комунального підприємства “Кам’янець-Подільська міська друкарня”, має звільнити приміщення. Такі вимоги міськради, у якої редакція орендує приміщення. Про це “Детектору медіа” повідомила головна редакторка газети Надія Єрменчук.

За її словами, строк оренди сплив улітку 2017 року.

“У нас у червні закінчувалася оренда приміщення, і ми звернулися до міської ради ще в травні місяці, щоб вони продовжили договір. У відповідь нам повідомили, що не продовжать, тому що має відбутися реорганізація міської друкарні. Також сказали, що, оскільки у нас змінилася форма власності (ми були комунальне підприємство, а з квітня 2017 року – приватне), вони продовження договору не нададуть”, – розповіла деталі Єрменчук.

За словами головреда, 24 січня вона отримала від Кам’янець-Подільської міської ради лист, у якому зазначено, що до 31 січня редакція має звільнити приміщення. Крім того, у листі зазначено, що 1 лютого приміщення буде відімкнено від електропостачання.

Головред зазначила, що повторно звернулася до міськради, міського голови Михайла Сімашкевича, а також направила відповідні листи до Державного комітету телебачення і радіомовлення України та до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.

На захист газети виступила Українська асоціація медіабізнесу. В асоціації зазначають, що редакція виконала всі вимоги Закону “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” і наразі є повністю незалежним приватним ЗМІ, тож за законом редакція має право на оренду приміщення на пільгових умовах.

“Українська асоціація медіабізнесу звертає увагу органів місцевого самоврядування та правоохоронців на те, що: ухилення від укладення договору оренди приміщення, в якому на момент реформування розташовувалась редакція друкованого ЗМІ, є протизаконною бездіяльністю органів місцевого самоврядування. Адже такий обов’язок прямо передбачений ст. 9 Закону України “Про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ”, – повідомляє УАМБ.

Також у заяві Асоціації зазначено, що будь-які дії, спрямовані на перешкоджання редакції, мають бути кваліфіковані за ст. 171 Кримінального кодексу України.

УАМБ звертається до керівництва Кам’янець-Подільської міської ради з вимогою “негайно вжити заходів для виконання вимог чинного законодавства, зокрема розглянути пропозицію ПП “Медіа-центр “Край Кам’янецький” про укладення договору оренди приміщення на умовах та у відповідності до ЗУ “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”.

У приймальній  міського голови Михайла Сімашкевича на питання видання, чому газеті не продовжено договір оренди, повідомили, що “газета приватна”, та порадили написати інформаційний запит.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!