ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Місія ООН закликала Раду закрити сайт "Миротворець"

17.10.2019, 11:45
Фото – myrotvorets.center
Фото – myrotvorets.center

Моніторингова місія Організації Об'єднаних Націй в Україні закликає Верховну Раду ініціювати закриття сайту “Миротворець”.

Про це 16 жовтня повідомив заступник голови Моніторингової місії Бенджамін Моро на засіданні Комітету Верховної Ради з питань свободи слова, повідомляє Укрінформ.

На думку представників організації, сайт містить особисті дані осіб, що є порушенням законодавства і становить небезпеку.

“Як ви знаєте, сайт має особисті дані осіб, включно з журналістами, що порушує національне законодавство та міжнародні норми. Ті, чиї дані розміщено на сайті, позначаються як терористи, сепаратисти і зрадники. Відкриття їхніх даних, зі свого боку, становить небезпеку для таких осіб”, – сказав він, передають Українські Новини.

Як повідомляв ІМІ, у 2016 році сайт “Миротворець” тричі оприлюднював списки журналістів з їхніми даними. Вперше “Миротворець” оприлюднив список із понад 4 тисяч особистих даних журналістів, які отримували так звану “акредитацію” в збройному угрупованні “ДНР”, 7 травня 2016 року. 20 травня 2016 року “Миротворець” удруге оприлюднив оновлений список журналістів, які отримали “акредитацію” в угрупованні “ДНР”.

24 травня 2016 року сайт центру “Миротворець” опублікував черговий список із прізвищами 293 іноземних журналістів, акредитованих у так званій “ДНР”.

Факт опублікування спричинив широкий резонанс не лише в Україні, а й за кордоном. Журналісти українських та закордонних ЗМІ, а також представники українських і міжнародних медіаорганізацій звернулися до сайту “Миротворець” з вимогою негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані журналістів, які отримали в самоназваних "ДНР" / "ЛНР" “акредитацію”, і закликали владу відкрити кримінальне провадження за фактом порушення Закону України "Про захист персональних даних", вчинення тиску та погроз журналістам, які зазначені в списку.

11 травня 2016 року прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за фактом публікації на сайті “Миротворець” персональних даних журналістів.

2 червня 2016 року слідче управління Головного управління Національної поліції в місті Києві закликало представників ЗМІ, чиї прізвища та контактні дані оприлюднив сайт “Миротворець” та які внаслідок цього зазнали чи зазнають перешкоджання їхній законній професійній діяльності, звернутися до слідчого управління ГУ НП в місті Києві для давання свідчень із приводу зазначених фактів.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!