Мін’юст: Частина держреєстрів відновила роботу після кібератаки
Сьогодні, 20 січня, ще кілька єдиних та державних реєстрів Міністерства юстиції відновили роботу після масштабної кібератаки з боку Росії. Про це повідомляється на Facebook-сторінці міністерства.
Отже, вже працюють такі реєстри:
- Державний реєстр речових прав на нерухоме майно;
- Державний реєстр обтяжень рухомого майна;
- автоматизована система виконавчого провадження;
- Електронний реєстр апостилів;
- Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту;
- автоматизована система “Банкрутство та неплатоспроможність”;
- Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення Закону України “Про очищення влади”.
“Наразі обмежено доступ нотаріусів та державних реєстраторів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на період актуалізації даних про обтяження державними та приватними виконавцями”, – зауважили в Мін’юсті.
Там зазначили, що разом з цим відновлюється низка електронних інформаційних взаємодій з державними органами, які використовують обмін даними з вищезазначеними реєстрами у своїй діяльності, насамперед з ДПС, МВС, ДМС, ПФУ, Мінцифри, Держгеокадастром, ДПСУ та іншими.
Найближчим часом на порталі та в застосунку “Дія” відновиться доступ до онлайн-послуг, пов'язаних із зазначеними реєстрами.
Що передувало
Як повідомляв ІМІ, 19 грудня Міністерство юстиції України заявило про масштабний збій на рівні мережевої інфраструктури, що обслуговує державні реєстри. Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом атаки на реєстри. Також там зазначили, що за кібератакою стоять хакери головного управління генерального штабу збройних сил РФ.
Голова підкомітету з питань безпеки в кіберпросторі, урядового зв’язку, криптографічного захисту інформації Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко повідомив, що причиною масштабної кібератаки на державні реєстри Міністерства юстиції України міг бути як фішинг (кібератака з використанням підроблених електронних листів, щоб обманом змусити людину надати конфіденційну інформацію. – Ред.), так і підкуп працівників, які мали доступ до цих реєстрів.
10 січня 2025 року Міністерство юстиції України повідомило про відновлення роботи всіх основних сервісів порталу Єдиного держреєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
Також у січні 2025 року в Міністерстві юстиції заявили, що планують імплементувати такий механізм захисту даних, який стане своєрідним “Пентагоном державних реєстрів”. У питанні його створення йдеться про дві тенденції – законотворчість і реальне застосування засобів, які забезпечать кіберзахист.
Help us be even more cool!