Методички з Москви та посвідчення окупантів: СБУ перевірила приміщення УПЦ МП на Буковині
![Методички з Москви та посвідчення окупантів: СБУ перевірила приміщення УПЦ МП на Буковині Фото – СБУ](https://imi.org.ua/upload/news/2022/11/25/6380bc27b1bd8-317084673-498967868996795-8954487874119113034-n_700x350.jpg?v=1669381168)
![](/upload/media/2022/11/25/6380bdddc9bab-316429903-498967988996783-779133476603648306-n.jpg)
![](/upload/media/2022/11/25/6380bdde35c42-317093843-498967965663452-3678339670617423909-n.jpg)
![](/upload/media/2022/11/25/6380bdde71674-317077592-498967958996786-4213205621905936228-n.jpg)
![](/upload/media/2022/11/25/6380bddeb9362-317081632-498968202330095-6820166687543588425-n.jpg)
![](/upload/media/2022/11/25/6380bddf0db12-316540636-498968082330107-7726237644247003724-n.jpg)
![](/upload/media/2022/11/25/6380bddf59aac-316418995-498967872330128-4683857658842014122-n.jpg)
![](/upload/media/2022/11/25/6380bddf9e061-316940721-498968065663442-6097066963169119024-n.jpg)
![](/upload/media/2022/11/25/6380bddfe823d-316425084-498968192330096-2532621056756490336-n.jpg)
15 листопада СБУ розпочала кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 12 листопада в одному з храмів Національного заповідника "Києво-Печерська лавра".
Слідство здійснюється за ч. 1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України – виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників.
Раніше священник ПЦУ Михайло Омелян оприлюднив на своїй фейсбук-сторінці відео з Києво-Печерської лаври від 12 листопада, на якому віряни, ймовірно, моляться за Росію. Парафіяни співали пісню "Звон плывет, плывет над Россиею, пробуждается Матушка-Русь".
Після цього голова СБУ Василь Малюк заявив, що цей інцидент не залишиться без відповідної реакції. "Ті, хто в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала росія проти України, чекає на "пробудження матушкі-русі", мають розуміти, що це шкодить безпеці та інтересам України та наших громадян. І ми не допустимо таких проявів", – заявив він.
14 листопада намісник Києво-Печерської лаври Павло (Лебідь) визнав, що на одному з молебнів парафіяни співали вищевказану пісню, і заявив, що священника Захарія, який вів цей молебень, відсторонили.
Help us be even more cool!