ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Медіаспільнота закликає встановити та покарати вбивць журналістів

16.09.2022, 11:00

Українські журналісти та медійні організації закликають владу встановити та покарати вбивць журналістів.

Про це йдеться в заяві, яка приурочена до Дня пам'яті вбитих журналістів.

Наводимо повністю текст заяви:

16 вересня 2000 року група правоохоронців викрала журналіста та засновника видання “Українська правда” Георгія Гонгадзе. Його понівечене тіло без голови знайшли в листопаді цього ж року в лісі в Київській області.

Сьогодні минає 22 роки від цих жахливих подій. За цей час завдяки невпинним зусиллям родини Гонгадзе, журналістської спільноти та міжнародним організаціям вдалося досягти часткового правосуддя. Усі виконавці злочину понесли покарання. Однак замовник убивства Георгія Гонгадзе офіційно так і не названий.

На жаль, смерть Гонгадзе – один з найбільш резонансних, але не єдиний випадок насильницької смерті українських журналістів. 20 липня 2016 року в Києві було вбито журналіста Павла Шеремета. Розслідування щодо замовників убивства Павла Шеремета досі триває. 

4 травня 2019 року в Черкасах жорстоко побили журналіста Вадима Комарова. Після 46 днів у комі чоловік помер. Злочин досі залишається не розкритим, а виконавці й замовники – не покараними.

Ми вимагаємо від влади:

  • встановити та покарати замовників убивства Георгія Гонгадзе, зокрема дати чітку відповідь щодо причетності до замовлення вбивства колишнього президента Леоніда Кучми;
  • встановити та покарати замовників і виконавців убивства Павла Шеремета, а також пришвидшити розслідування щодо замовників та виконавців убивств журналістів, які до цього часу залишаються офіційно не встановленими;
  • підвищити ефективність розслідування кримінальних злочинів проти українських журналістів, забезпечити журналістам ефективний захист та належний рівень безпеки.

Сьогодні ми також згадуємо 38 наших колег-журналістів, яких убили в Україні російські військові з початку повномасштабного вторгнення РФ цього року. З них вісім журналістів були вбиті під час виконання ними професійних обов'язків. 

Ми закликаємо українські правоохоронні органи оперативно розслідувати всі ці вбивства, які є воєнними злочинами РФ, і забезпечити правосуддя не лише на рівні України, але й докласти всіх зусиль, щоб російські злочинці сіли на лаву міжнародного трибуналу. 

Україна воює за свою незалежність. Українці щодня платять життям за те, щоб суспільство жило в демократичній державі з верховенством права. 

Після перемоги Україна відбудовуватиме своє життя, і принципово важливо, щоб усі вбивці героїв – воїнів, журналістів, активістів – понесли покарання. 

Безкарність убиває.

Медіарух

Інститут масової інформації

"Детектор медіа"

Liked the article?
Help us be even more cool!