Марічка Варєнікова, The New York Times: Іноземні медіа мають менше доступу до справжньої війни й до людей
Іноземні медіа можуть мати більше доступу до ексклюзиву чи інтерв’ю високопосадовців, але менше – до справжньої війни та до людей.
Про це розповіла позаштатна кореспондентка і продюсерка The New York Times Марічка Варєнікова на події Інституту масової інформації в межах Lviv Media Forum “Репортажі з фронту: виклики щодо доступу журналістів і можливі рішення” 17 травня.
“Серед іноземних журналістів щодо українських журналістів є точно таке саме враження, що вони отримують більше доступу, – зауважила Марічка. – Іноземні медіа, які імениті, матимуть більше доступу до якогось ексклюзиву типу М777 (гаубиця американського виробництва. – Прим. ред.) вперше стріляє – це колись показали ми – або до інтерв’ю високопосадовців. Тому що владі політично це важливо, саме тому ми маємо більше доступу. Але іноземні медіа мають менше доступу до справжньої війни й до людей”, – сказала медійниця.
За словами Марічки Варєнікової, щоб домовитися про написання історії з окопів, іноземні журналісти можуть витратити тиждень.
“Ви (українські журналісти. – Прим. ред.) можете просто проїхати Херсонщиною з українським паспортом чи домовитися з кимось із пресофіцерів, бо він ваш хороший знайомий. У мене також є хороші знайомі пресофіцери, але допустити іноземні медіа набагато складніше, тому що це іноземні громадяни, які приїжджають на позиції. Для того щоб написати звичайну людську історію про хлопців в окопах, інколи можна витратити тиждень часу, щоб про це домовитися”, – додала Марічка.
Раніше ІМІ розповідав, як журналісти з Харкова, Сум та Херсона працюють на місцях обстрілів.
Help us be even more cool!