ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Майже всі матеріали на “112 Україна” про санкції були незбалансованими – моніторинг ІМІ

09.02.2021, 17:30
Фото – 112.ua
Фото – 112.ua

Майже всі матеріали Youtube-каналу “112 Україна” (85 з 87) щодо застосування санкцій проти телеканалів NewsOne, ZIK та 112 були незбалансованими й мали негативний характер. 

Про це йдеться в дослідженні Інституту масової інформації на тему блокування телеканалів NewsOne, ZIK та 112, яке проводилося 2–3 лютого.

За час огляду на Youtube-каналі “112 Україна” виклали 87 відео. З них лише два подавали нейтральну оцінку подій.

Перше – це архівне відео із заявою Зеленського: “Я ніколи не закривав жодного каналу. Я особисто за свободу слова”. Друге – це заява нардепа “Слуги народу” Євгенія Брагара з Комітету свободи слова, на якому розглядали ситуацію із санкціями проти телеканалів: “Я ставлюся з розумінням до ситуації, яка сталася по відношенню до журналістів телеканалів. Ця ситуація є особистим горем для кожного з вас. Ви є заручниками ситуації, яка склалася… Ми не знаємо ще про причини та обґрунтування рішення РНБО. Відповідно, наш комітет не може ухвалювати вмотивоване рішення”.

Усі інші відео були з негативними оцінками.

Загалом можна виділити шість маніпулятивних тез, які озвучували:

  • не можна накладати санкції на українців;
  • блокування каналів – це цензура і наступ на свободу слова;
  • необхідно об’єднання медійників проти спільної загрози;
  • зовнішнє управління країною;
  • Зеленському потрібно оголошувати імпічмент;
  • санкції щодо телеканалів стануть причиною кризи в країні.

Усі ці матеріали – заяви представників партії ОПЗЖ, пулу “експертів” телеканалів Медведчука-Козака та проросійських медійників.

Серед медійників, які виступили проти блокування телеканалів, були: Анатолій Шарій, Ольга Шарій, голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко, Олеся Медведєва та Світлана Крюкова із сайту “Страна”, блогер Руслан Коцаба, Діана Панченко, Павло Кужеєв, псевдожурналіст Володимир Кацман, псевдожурналіст Юрій Молчанов. Окремі медійники робили заяви про необхідність консолідації та спротиву журналістів:

  • Ольга Шарій: “Сейчас важно поддерживать друг друга, выступить единым солидарным фронтом”;
  • Медведєва: “Я хочу призвать всех журналистов Украины присоединиться к тому, что происходит в плане солидарности… Если будет такая необходимость – выйти на акции протеста и поддержать украинское сообщество, заявить, что свободу слова невозможно попирать кем бы ты не был”;
  • Ганна Герман: “Треба збирати журналістський штаб спротиву. Я готова працювати в такому штабі день і ніч”.

Натомість В'ячеслав Піховшек озвучив, від чиєї допомоги він відмовляється: “Если бы сейчас “Детектор медиа”, “Зеркало недели” начали за нас заступаться, или Радио Свобода, я бы сказал: “Пошли нафиг отсюда, мы вашей поддержкой брезгуем”. “Гидуємо”, украинской мовой.

Повністю з дослідженням можна ознайомитися тут.

Liked the article?
Help us be even more cool!