ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Литва евакуювала та відновила понад 1500 мистецьких цінностей з України

З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Литва евакуювала понад 1500 культурних та мистецьких українських цінностей. Багато з них дослідили фахівці, відновили та виставили в Литовському національному художньому музеї.

Про це повідомляється на сайті Литовського національного телерадіомовника.

Наразі триває реставрація картин Марії Примаченко. Також ведуться переговори про повернення до Литви дерев’яних вівтарів XV століття з Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві.

До Литви вже доставили близько 100 робіт Марії Примаченко, більшість із яких виставлено в Музеї мистецтва імені Вітаутаса Касюліса у Вільнюсі. Водночас 15 найбільш пошкоджених творів залишаються на реставраційних столах спеціалістів у Центрі консервації імені Праноса Гудинаса.

У жовтні Литовський національний художній музей разом з Фондом підтримки та благодійності імені Йонаса Кароліса Ходкевича розпочав кампанію зі збору коштів на реставрацію робіт художниці.

"Ці роботи зберігалися в музеї Запоріжжя. Місто сильно постраждало під час війни, і частину творів вдалося врятувати та перевезти до заходу України. Звідти ми змогли привезти їх до Литви", – розповіла директорка Центру консервації імені Праноса Гудинаса Юрате Сенвайтене агентству BNS.

Вона додала, що реставратор центру мав вирушити на захід України, щоб оглянути роботи, оцінити їхній стан і визначити, чи можна їх транспортувати. 

"До цього ми мали мало інформації про їхній стан. Після огляду та ухвалення рішення, що їх можна транспортувати, реставратор підготував їх до перевезення", – зауважила Юрате Сенвайтене.

На сьогодні до Вільнюса привезли мистецькі цінності з музеїв Львова, Києва, Одеси та інших міст.

Голова литовської реставраційної команди зазначила, що жоден з витворів мистецтва не був витягнутий з руїн або пошкоджений під час війни. Більшість із них були доставлені до Литви із заходу України, куди їх евакуювали з прифронтових регіонів.

З моменту вторгнення в лютому 2022 року спеціалісти Центру консервації імені Гудинаса оглянули 1500 робіт з України, визначили їхній стан, підготували до виставок та довготривалого зберігання, а також провели технологічні дослідження та реставрацію значної частини творів.

Як повідомляв ІМІ, майже 2 млн музейних предметів і колекцій залишаються на окупованій території України.

Liked the article?
Help us be even more cool!