Євродепутат з Литви Петрас Ауштрявічюс погодився стати ментором засудженої Росією до 14 років ув’язнення української медійниці Яни Суворової. Про це повідомила народна депутатка Євгенія Кравчук на своїй Facebook-сторінці.
“Вона (Яна Суворова. – Ред.) мала сміливість говорити правду, ведучи телеграм-канал “Мелітополь – це Україна”, – зазначила Євгенія Кравчук.
Нардепка нагадала, що російський суд засудив медійницю за сфабрикованими обвинуваченнями.

“Для Петраса це вже не перший досвід. Раніше він був ментором Дмитра Хилюка, якого вдалося повернути додому у День Незалежності. Цього тижня Дмитро виступив перед депутатами Європарламенту й розповів свою історію, дуже сильне, емоційне свідчення”, – розповіла Євгенія Кравчук.
Вона також сподівається, що скоро офіційно почне роботу Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з питань розслідування злочинів, вчинених збройними формуваннями РФ проти журналістів та інших працівників суб’єктів у сфері медіа.
“Працюватиму і в межах Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо злочинів проти журналістів, яку, сподіваюся, вже незабаром буде офіційно запущено. Також докладу всіх зусиль, щоб кожен український журналіст у полоні отримав свого ментора серед європейських політиків – людину, яка триматиме їхнє ім’я в публічному полі, адвокатуватиме та підтримуватиме. Треба повернути всіх”, – наголосила Євгенія Кравчук.
Як повідомляв ІМІ, 7 листопада 2025 року Євгенія Кравчук зареєструвала у Верховній Раді проєкт постанови № 14198 щодо створення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування злочинів, вчинених збройними формуваннями Російської Федерації проти журналістів та інших працівників суб’єктів у сфері медіа.
5 листопада 2025 року Верховна Рада ухвалила постанову, якою схвалила звернення до ООН, інституцій ЄС і НАТО, парламентських асамблей та провідних міжнародних журналістських організацій із закликом посилити політико-дипломатичний і санкційний тиск на РФ через систематичні злочини проти журналістів і працівниць та працівників медіа.
Хто така Яна Суворова, яку в РФ засудили до 14 років тюрми
Яну Суворову російські окупанти затримали разом з іншими адміністраторами телеграм-каналів “РІА Мелітополь” і “Мелітополь – це Україна” в серпні 2023 року. Тоді російські окупанти зламали телеграм-канал українського видання “РІА Мелітополь”, який працював і після окупації Мелітополя (Запорізька область).
23 жовтня 2025 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону (Росія) засудив її до 14 років позбавлення волі у виправній колонії загального режиму.