ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Лукашенко відмовив у помилуванні засудженій Софії Сапезі, яка була затримана з Протасевичем

11.01.2023, 11:36
Фото – Белта
Фото – Белта

Комісія з помилування при самопроголошеному президентові Олександрові Лукашенку відмовила в помилуванні засудженій у Білорусі громадянці Росії Софії Сапезі, яка була затримана з білоруським опозиційним блогером Романом Протасевичем.

Про своє рішення, яким відхилено її клопотання, комісія повідомила Сапегу 4 січня, розповів ВВС її адвокат Антон Гашинський.

Водночас Сапегу можуть відправити для відбування покарання до Росії.

Мати Софії Ганна Дудич розповіла виданню, що вони дізналися про подробиці з листа дочки. “У нас відмови самої немає. Це все надавалося Софії. Сьогодні отримали листа: у ньому вона каже, що отримала відмову 4 січня”, – розповіла Дудич.

“Так, настав 2023 рік, а шлях став не менш важким, – написала батькам Софія. – Я отримала відповідь 4-го, і знаєш, нічого не відчула. Мені настільки незрозумілі зараз свої почуття, це навіть моторошно. Сприйняла за потрібне чи просто вдаю – не знаю. А може, я просто не вірю, що так буває?” 

Як пише “Медіазона.Білорусь”, у вересні 2022 року Сапега пройшла перший етап помилування. “Адміністрація колонії дала позитивний висновок щодо клопотання Софії і визнала, що нею вжито всіх заходів для звернення за помилуванням. Далі його розглядатиме комісія з питань помилування при президентові, на це може знадобитися близько трьох місяців”, – сказав тоді ВВС адвокат Антон Гашинський.

Як повідомляв ІМІ, 6 травня 2022 року судова колегія Гродненського облсуду (Білорусь) засудила до шести років колонії загального режиму росіянку Софію Сапегу, заарештовану у 2021 році разом з білоруським опозиційним блогером Романом Протасевичем після примусової посадки літака Ryanair у Мінську.

Її називають редактором телеграм-каналу “Чорна книга Білорусі” та засудили за звинуваченням “у розпалюванні соціальної ворожнечі та незаконному збиранні відомостей про приватне життя посадовців”. Вона також мала виплатити 175 тисяч білоруських рублів компенсації моральної шкоди сотням людей, які, на думку суду, постраждали від її роботи в телеграм-каналі “Чорна книга Білорусі”.

Раніше адвокат Антон Гашинський зазначав, що для помилування необхідно погасити всю зазначену у вироку суму.

У червні 2022 року Сапега попросила Лукашенка про помилування.

Liked the article?
Help us be even more cool!