Луганська ОВА: До війни в області мовили 58 телерадіоорганізацій та виходило 250 видань щотижня
До початку російсько-української війни у 2014 році в Луганській області щотижня виходили друком 250 видань та мовили 58 телерадіоорганізацій.
Про це з нагоди Дня журналіста повідомила директорка Департаменту масових комунікацій Луганської обласної військової адміністрації Альбіна Кушелева на своїй Facebook-сторінці.

“Останній довоєнний День журналіста: у Луганській області 250 видань виходять з друку щотижня, мовлять 58 телерадіоорганізацій! Сподіваюсь, що діти, які тоді малювали майбутнє України, сьогодні його виборюють!” – написала Кушелева та оприлюднила фото святкування.

Також за інформацією Луганської обласної військової адміністрації, наданої представниці Інституту масової інформації Валентині Троян, до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на території Луганської області працювало:
- 25 телерадіоорганізацій, серед яких п'ять мовників;
- 11 провайдерів програмної послуги;
- 10 регіональних редакцій дротового мовлення;
- чотири FM-радіомовлення;
- два підприємства цифрового кабельного телебачення, а також три, які здійснюють цифрове ефірне телебачення Т2.
Крім того, працювали 16 місцевих друкованих видань із загальним щомісячним тиражем близько 100 тисяч примірників.
“Програми загальнонаціональних телекомпаній були доступні в аналоговому та цифровому форматах на більшості території області. Проте в окремих населених пунктах через слабкий сигнал або відсутність провайдерів програмної послуги спостерігалась обмежена доступність”, – зазначили в адміністрації.
У межах програми Регіональної цільової програми інформаційної реінтеграції на 2020–2023 роки в Щастинському районі, поблизу с. Бахмутівка, та в Сєвєродонецькому районі, в с. Комишуваха, встановили нові радіотелевізійні станції, що допомогло розв'язати проблему інформаційної дискретності.
Проте після початку війни російські окупанти зупинили роботу веж на окупованих територіях, а також знищили значну частину радіотелевізійної інфраструктури, включно з новозбудованою станцією в Сєвєродонецькому районі.
З початком повномасштабного вторгнення більшість медіа Луганської області припинила роботу. Однак деякі медіа змогли релокувати свою роботу, серед яких НТРК “ІРТА”, філія АТ “НСТУ” “РД UA: Донбас”, “Сєвєродонецьк онлайн”, СПО “Трибун”.
У своєму блозі “Історії зниклих голосів: як війна змінила медіаландшафт Луганської області” представниця ІМІ згадала про роль таких медіа, як informator.media, “Паралель-Медіа”, і які вже припинили свою роботу.
Help us be even more cool!