Лауреатами Премії Ґонґадзе у 2026 році стали головна редакторка та співзасновниця англомовного видання The Kyiv Independent Ольга Руденко та керівник відділу розслідувань видання “Українська правда” Михайло Ткач. Про це стало відомо з трансляції на YouTube-каналі Премії імені Георгія Ґонґадзе.

- Ольга Руденко – головна редакторка та співзасновниця The Kyiv Independent. Вона була фіналісткою премії у 2024 та 2025 роках. Журналістка також отримала міжнародні нагороди “Жінки Європи” в категорії “Жінка в дії” та Freedom Fighter Award від CEPA. У 2022 році її фото з’явилося на обкладинці Time у спецпроєкті про лідерів нового покоління.
- Михайло Ткач – керівник відділу розслідувань “Української правди” з 2021 року. У 2015–2021 роках працював журналістом і ведучим програми “Схеми” (спільного проєкту Радіо Свобода та “UA:Перший”). Нагороджений орденом “За заслуги” III ступеня. У 2025 році Михайло став фіналістом Премії імені Георгія Ґонґадзе – 2025 та тричі поспіль очолював рейтинг “Журналісти року” від Інституту масової інформації.
“Я дуже сподіваюся, що саме ця Премія завжди буде тією, яка вшановуватиме не лише хорошу та якісну журналістику, а й сміливу і вільну… Якщо журналіст справді вільний, він може бути контраверсійними, буде робити помилки та багато кому не подобатися. Але він ніколи не буде компромісним та зручним, як і той журналіст, ім’я якого нас тут зібрало”, – наголосила Ольга Руденко.
“Кожного дня дорогою на роботу я радію, що працюю та маю честь працювати у цьому важливому виданні… Останній рік був дуже серйозним та складним періодом для нас у контексті роботи зі справою Мідас, тож я дякую усім моїм колегам за те, що ми пройшли цей період достойно… та зробили свою роботу чесно”, – зазначив Михайло Ткач.
Премія Ґонґадзе – це відзнака за професійний шлях, послідовність і вірність цінностям журналістики протягом років. Вона не вручається за окремі матеріали, а оцінює діяльність та вплив медійників упродовж тривалого періоду.
Лауреатів щороку визначає Капітула Премії – незалежний орган із дев’яти членів та членкинь.
Членами Капітули у 2026 році були:
- Мирослава Ґонґадзе;
- Володимир Єрмоленко;
- Лев Жиденко;
- Павло Казарін;
- Сергій Квіт;
- Дмитро Лиховій;
- Іван Любиш-Кірдей;
- Севгіль Мусаєва;
- Оксана Романюк.
Церемонія відбулася за підтримки “Тайванського фонду за демократію” та “Фонду Фрідріха Науманна”. Генеральний інформаційний партнер: Суспільне мовлення.
У 2026 році на нагороду претендували Мар’ян Кушнір, Ольга Руденко та Михайло Ткач.