ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

КЖЕ висловила громадський осуд "Радіо Трек" через расистську колонку

14.05.2020, 13:00
Фото – Радіо Трек
Фото – Радіо Трек

Комісія з журналістської етики (КЖЕ) висловила рівненському “Радіо Трек” громадський осуд через расистську колонку від 9 травня про вбивство студента з Демократичної Республіки Конго в Тернополі. Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на КЖЕ.

КЖЕ вказала, що в колонці порушено статтю 15 (ніхто не може бути дискримінований через свою стать, мову, расу, релігію, національне, регіональне чи соціальне походження або політичні уподобання) і статтю 6 (повага до права громадськості на повну та об’єктивну інформацію про факти та події є найпершим обов’язком журналіста) Кодексу журналістської етики. "Цей матеріал розпалює ворожнечу стосовно темношкірих людей і може провокувати аудиторію на вчинення злочинів на ґрунті ненависті, спалахи агресії та насильства", – йдеться в рішенні.

Окрім мови ворожнечі, ксенофобних тверджень й недостовірної інформації, у колонці "Неповнолітня в Тернополі зарізала студента-негра з Африки, який її ґвалтував? (5 ФОТО)" автор, який підписався псевдонімом Костя Культреґер, "висловлює нічим не підтверджене припущення щодо зґвалтування, яке могло мати місце". Його матеріал також насичений посиланнями на інші новини, заголовки яких містять вияви мови ворожнечі.

У кінці колонки редакція "Радіо Трек" зазначає, що думки, оцінки та спостереження є авторськими. У Комісії журналістської етики нагадали, що ЗМІ є відповідальними за мову ворожнечі й не мають її публікувати в будь-якому вигляді.

"Радіо Трек", своєю чергою, звинуватило КЖЕ в "спробах затикати людям рота". "Радіо Трек" свято дотримується принципів свободи слова. Тут кожен завжди міг, може і зможе говорити те, що вважає за потрібне, – в межах українського законодавства. Будь-які спроби затикати людям рота в стилі "1984", що їх ви намагаєтеся нам накидати, ніяк не похитнуть нашої відданості: здоровому глузду, науковим законам природи, українському слововжитку, демократії, правам людини та свободі слова", – йдеться у відповіді редакції на запит комісії.

КЖЕ повідомила, що свобода слова не передбачає поширення ненависті й розпалювання ворожнечі щодо різних етнічних груп. Національні та міжнародні стандарти допускають можливість обмеження свободи слова, зокрема для недопущення поширення мови ворожнечі.

Співвласником і директором "Радіо Трек" є Микола Кульчинський, інший співвласник і комерційний директор – Олег Нечидюк. "Радіо Трек", окрім самого радіо, також найвідвідуваніший сайт у Рівному. 

Микола Кульчинський у 2015 році виступив у програмі "На самом деле", яка виходила в ОРДО та просувала цінності "Новоросії". 

На матеріал інтернет-видання "Радіо Трек" уже подавали скаргу до спільного механізму громадських організацій "Детектор медіа" та Інститут масової інформації для розгляду скарг на ЗМІ "Медіачек". У матеріалі під назвою "Про компроміси та "Основу" нової України говорили у Рівному (ФОТО)", який вийшов у березні 2019 року, були порушені вимоги пп. 7 і 17 Кодексу етики українського журналіста,  вимоги ч. 10 ст. 64 Закону України "Про вибори Президента України" (в інтересах кандидата Сергія Тарути) та чч. 1 і 5 ст. 9 Закон України "Про рекламу" (в інтересах політичної партії "Основа").

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!