ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

КЖЕ оголосила 1+1 дружнє попередження через сюжет про батьківський кіднепінг

10.06.2021, 16:00

Комісія з журналістської етики 10 червня висловила дружнє попередження телеканалу 1+1 через сюжет кореспондентки Ірини Матвієнко в програмі "ТСН.Тиждень" про батьківський кіднепінг. Про це повідомляє "Детектор медіа".

На Ірину Матвієнко та "ТСН.Тиждень" поскаржився Андрій Осадчий, про якого йшлося в сюжеті від 28 лютого 2021 року. У випуску про проблему розлучень і опікунства батьків над дітьми в таких випадках розповіли історію про нього, його колишню дружину Ольгу та їхню спільну дитину.

Осадчий повідомив, що не давав дозволу на знімання себе та власної дитини. Він вважає, що сюжет порушив його право на повагу до приватного життя та поширення персональних даних. Він вбачав у цьому порушення пунктів 3 (журналіст має з повагою ставитися до приватного життя людини) та 13 (журналіст не повинен використовувати незаконні методи отримання інформації) Кодексу етики українського журналіста. У КЖЕ не знайшли цих порушень, натомість зафіксували порушення пункту 18 Кодексу етики українського журналіста (журналіст має бути особливо обережним під час висвітлення питань, пов’язаних з дітьми).

"Ірина Матвієнко загалом провела належну роботу і щодо дотримання цих вимог Кодексу етики українського журналіста. Зокрема, у сюжеті не лунає інформація про ім’я дитини (її можна зустріти лише в одному з документів, презентованих у сюжеті), а також не робиться надмірного акценту на її ознаках. У той же час, на думку комісії, помилкою було використання зображень обличчя дитини Осадчих у сюжеті. Прикметно, що телеканал у цьому ж сюжеті показав належну практику захисту інтересів дитини, приховавши обличчя дитини з відео – перебивки. У разі, якби телеканал застосував аналогічний підхід щодо дитини заявника, зафарбувавши її обличчя, то комісія б дійшла висновку про відсутність порушень кодексу. Втім, на жаль, мусимо констатувати, що Ірина Матвієнко та телеканал 1+1 припустилися порушень пункту 18 кодексу", – заявили в комісії.

Крім того, КЖЕ рекомендувала медіа:

  • стежити за досягненням належного балансу між суспільним інтересом та недоторканністю приватного життя осіб, яких стосується матеріал;
  • утримуватися від поширення фото або відео з участю малолітніх, а в разі їхнього поширення – вживати заходів для унеможливлення їхньої ідентифікації, зокрема за допомогою зафарбовування їхніх облич;
  • уникати знімання без дозволу, проникнення на земельні ділянки чи в житлові приміщення осіб, яких стосується сюжет, окрім випадків, коли таке проникнення є життєво необхідним для запобігання настання більшої шкоди;
  • надавати змогу висловитися обом сторонам конфлікту, зокрема заслухати їхні пояснення та донести їхнє бачення конфлікту.
Liked the article?
Help us be even more cool!