ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

"Кримська світлиця" шукатиме джерела фінансування у разі відсутності держпідтримки

08.08.2017, 13:00
Фото Станіслав Юрченко, Радіо Свобода

Головний редактор газети “Кримська світлиця” Віктор Мержвинський заявив, що в разі припинення фінансування видання українським урядом, керівництво газети самостійно шукатиме нові джерела доходу. Про це Мержвинський 7 серпня розповів Крим.Реалії, коментуючи інформацію про нестачу фінансування газети.

“Восени ми почнемо звертатися в усі інстанції з проханням роз'яснити ситуацію, що склалася. Якщо ми потрібні державі, то це одне, якщо не потрібні – почнемо виживати самостійно й шукати нові механізми для виживання. Якщо ми почуємо відповідь: “йдіть на вільні хліби” – нехай заявлять про це, а не ховаються”, – зазначив Мержвинський.

28 липня на сторінці “Кримської світлиці” в Фейсбуці опублікували повідомлення, в якому йдеться про те, що влітку 2016 року міністр культури України Євген Нищук заявляв про готовність допомогти у вирішенні проблем редакції газети. У виданні зазначають, що в червні цього року отримали лист, підписаний заступником міністра культури Світлани Фоменко, де вказано, що виділення необхідних коштів на підтримку “Кримської світлиці” недоцільне.

Раніше директор державного підприємства “Національне газетно-журнальне видавництво” Андрій Щекун повідомляв, що для газети “Кримська світлиця” необхідно виділити окрему статтю фінансування на 2018 рік. За його словами, колектив редакції готовий розширювати випуск і створити англомовну версію видання, однак для втілення ідеї в життя також необхідна фінансова підтримка.

22 грудня 2016 року за стінами Кабінету Міністрів України активісти НМПУ організували пікет із вимогою врятувати “Кримську світлицю” і низку культурологічних видань, які входять до державного підприємства “Національне газетно-журнальне видавництво”. Приводом для акції стали фінансові проблеми й рекомендація Мінкультури України скоротити штат співробітників видань, які підпорядковані видавництву.

“Кримська світлиця” видавалась у Криму з 1992 року.

14 березня 2016 року вийшов наказ гендиректора “Національного газетно-журнального видавництва” про переведення редакції з Сімферополя до Києва. Переможцем оголошеного на початку червня конкурсу на посаду головного редактора газети “Кримська світлиця” став сімферополець, філолог Віктор Мержвинський.

Liked the article?
Help us be even more cool!