ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Кримінал та надзвичайні події – топ-тема в регіональних онлайн-медіа: дослідження ІМІ

14.03.2019, 13:06

Найбільше новин у регіональних онлайн-медіа стосуються кримінальної тематики або висвітлення надзвичайних подій, найменше – висвітлення тем екології, корупції та вразливих категорій населення. Такими є результати дослідження ГО “Інститут масової інформації”, що було проведено в 10 регіонах України в лютому цього року*.

За даними дослідження ІМІ, найбільш висвітлюваними в регіональних онлайн-ЗМІ є теми кримінальних та надзвичайних новин, соціальна тематика та політика. У стрічках регіональних сайтів, які досліджувалися експертами ІМІ, 28% новин стосуються криміналу, надзвичайних подій та ДТП, 18% – соціальної тематики та 11% – новин про політику. До топ-5 найбільш висвітлюваних тем також потрапили новини місцевої влади (9%) та культури (7%).

Найменше в новинах писали про екологію (2%), вразливі групи населення та корупцію (по 3%).

За результатами моніторингу, найчастіше публікують кримінальні новини та інформацію про надзвичайні події, зокрема ДТП, онлайн-ЗМІ Черкас та Чернігова (по 40 %), Харкова (37%) та Запоріжжя і Сум (по 36%). Найменше новин про кримінал було опубліковано в новинних стрічках онлайн-ЗМІ Львова (14%).

Лідери у висвітленні соціальної тематики – онлайн-ЗМІ Харкова (30%), Тернополя (25%) та Черкас (24%). Найменше новин про “соціалку” було опубліковано в новинних стрічках сайтів Запоріжжя (8%) та Чернігова (12%).

Водночас в онлайн-ЗМІ Львова (24%), Чернігова (13%) та Харкова (9%) було найбільше новин про політику. Разом з цим практично не публікувалися політичні новини на сайтах Тернополя та Черкас (по 1% новин відповідно).

Варто зазначити, що певним регіонам були властиві “місцеві теми”, зокрема у львівських медіа (лідер у кількості регіональних новин в онлайн-ЗМІ) в аналізований період активно висвітлювалися міжнародні новини, у Рівному та Тернополі – новини на релігійну тематику, Запоріжжі – громадські ініціативи та активізм.

*У межах дослідження було опрацьовано 7900 новин із 50 регіональних онлайн-медіа в 10 містах України (Житомир, Запоріжжя, Львів, Рівне, Суми, Тернопіль, Черкаси, Харків, Чернівці, Чернігів). До моніторингу потрапили виключно новини з новинної стрічки інтернет-ЗМІ: статті, журналістські розслідування, аналітика, блоги, авторські колонки тощо не аналізуватися.

Методологія моніторингу охоплювала аналіз тематики всіх новинних публікацій, які були опубліковані з 11 по 15 лютого 2019 року, та подальший аналіз найбільш висвітлюваних тематичних напрямів. Загалом в аналізований період було визначено такі теми: кримінал / надзвичайні події / ДТП, соціальна тематика (освіта, медицина, пільги), місцева влада, культура, економіка/бізнес, політика, спорт, корупція/антикорупція, екологія, вразливі категорії населення, активізм, релігія, міжнародні події, погода, шоу-біз/розваги, погода.

Моніторинг проводили у таких ЗМІ:

ЖИТОМИР ("Журнал Житомира", "Житомир.Інфо", "Житомир-онлайн", "Фреш ньюз", "20 хвилин.Житомир"), ЗАПОРІЖЖЯ (061.ua, "Zaбор", Forpost, "Заноза", "Акцент"), ЛЬВІВ (ЗІК, "Захід.нет", "Вголос", "Варта 1", "Твоє місто"), РІВНЕ ("Радіо Трек", ОГО, "Рівне 1", "Рівне вечірнє", "ЧаРІвне"), СУМИ ("Данкор онлайн", 0542.ua, "Сумські дебати", SumyToday, The Sumy Post),ТЕРНОПІЛЬ ("20 хвилин" (RIA), 0352.ua, "Терен", "Погляд", "Доба"), ЧЕРКАСИ ("Вичерпно", "Центр черкаських медіа", "ІнфоМіст", "Прочерк", "Нова доба"), ХАРКІВ (АТН,  Status Quo, "Главное", "Город Х", KHARKIV Today), ЧЕРНІВЦІ ("БукІнфо", "Молодий буковинець", АСС, "Погляд", 0372.ua), ЧЕРНІГІВ ("Город.cn", "Челайн", "Високий Вал", "Свобода ФМ", "Події і коментарі").

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО ”Інститут масової інформації” та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Детальна інформація за регіонами в блогах регіональних представників ІМІ:  
  1. Житомирська область. Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа
  2. Запорізька область. Тіло, джинса, новина: які ключові теми висвітлювали запорізькі онлайн-медіа
  3. Львівська область. Орієнтація на вибори
  4. Рівненська область. Про що писали і на чию користь джинсували рівненські онлайн-ЗМІ в лютому
  5. Сумська область. Кримінал, ДТП та надзвичайні події: про що писали сумські сайти в лютому
  6. Тернопільська область. Аполітичні та апокаліптичні вісті з Тернопільщини: про що пишуть тернопільські інтернет-видання
  7. Черкаська область. Місто "суперменів": тиждень з життя черкащан за версією ЗМІ
  8. Чернівецька область. Кримінальний “український Париж”: про що воліють писати онлайн-ЗМІ Чернівців
  9. Чернігівська область. Новини подано: що пропонують читачам онлайн-медіа Чернігівщини
  10. Харківська область. Кримінал, соціалка та хайп у заголовках харківських медій
   
Liked the article?
Help us be even more cool!