ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Коордштаб закликав родини зниклих та військовополонених не користуватися російськими ресурсами

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими закликає родини зниклих безвісти та полонених військовослужбовців не залишати персональну інформацію про захисників на російських сайтах та чат-ботах, а також уникати оплати сумнівних послуг з їхнього розшуку.

З таким проханням Координаційний штаб звернувся у своєму телеграм-каналі.

У штабі зазначили, що шахраї, спекулюючи на почуттях родин військових, спонукають їх залишати особисті дані на ворожих ресурсах, які нібито готові допомогти в пошуках.

Водночас Координаційний штаб зауважує, що численні російські ресурси, які нібито оприлюднюють інформацію про українських полонених, створені російськими спецслужбами або шахраями для маніпуляції, шантажу родини або вимагання грошей.

“Слід зазначити, коли у ворога є особисті про захисників та їх родини, то звільняти цю людину вкрай невигідно, оскільки тоді можливість маніпулювати близькими зниклими буде втрачена”, – пояснили в штабі.

Там зазначили, що були непоодинокі випадки, коли переговорний процес щодо повернення бійця був на завершальному етапі, але щойно окупанти отримували можливість впливати на близьких, змушувати до певних дій або ж потенційно отримати матеріальну вигоду, то таку людину прибирали зі списків, які подавала Росія.

Як повідомляв ІМІ, у вересні 2024 року Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими попередив, що росіяни почали копіювати створені штабом чат-боти, через які збирають персональні дані, обіцяючи українцям допомогу в пошуку рідних у ворожому полоні.

У квітні 2024 року Координаційний штаб заявляв, що російська пропаганда поширює фейки про нібито поділ військовополонених на категорії або ж про небажання України звільняти з російського полону окремих захисниць та захисників. 

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими створено 11 березня 2022 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України №257.

Liked the article?
Help us be even more cool!