ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Комітет захисту журналістів засудив репресії проти ЗМІ в Білорусі

23.06.2020, 10:13
Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

Міжнародна правозахисна організація “Комітет захисту журналістів” (CPJ) засудила репресії проти ЗМІ в Білорусі, унаслідок яких затримано щонайменше 14 журналістів, а троє були засуджені за висвітлення протестів проти президента Олександра Лукашенка. Про це йдеться в заяві організації від 22 червня, повідомляє Радіо Свобода.

Організація зазначає, що білоруські журналісти, які висвітлюють акції протесту і події, що стосуються майбутніх президентських виборів, повинні мати можливість висвітлювати події, не побоюючись судового чи фізичного переслідування.

“Білоруська влада повинна припинити затримання, арешти й судові переслідування журналістів, які висвітлюють акції протесту напередодні президентських виборів у Білорусі, і гарантувати їхню безпеку. У журналістів має бути дозвіл вільно повідомляти про важливі суспільні події, не побоюючись арешту чи переслідування”, – заявила Гульноза Саїд, координаторка програми CPJ у Європі та Центральній Азії.

Білоруська служба Радіо Свобода повідомляє, що 22 червня десятки учасників акцій протесту в Білорусі були оштрафовані або засуджені до коротких термінів ув’язнення, серед них і журналісти. 

19 червня в Мінську затримали кореспондента і оператора Радіо Свобода. Виконувачка обов’язків президента Радіо Свобода Дейзі Сінделар засудила затримання журналістів. Більшість судових процесів проводять за звинуваченням в участі в “несанкціонованому заході” або “непокорі поліції”.

Як пише видання, переслідування громадськості й журналістів називають частиною боротьби Лукашенка з лідерами й активістами опозиції. 65-річний Лукашенко, який вирішив іти на шостий термін, хоче втриматись і надалі при владі, як це йому досі вдавалось із 1994 року.

Вибори президента Білорусі призначено на 9 серпня.

Liked the article?
Help us be even more cool!