ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Комітет ВР підготує пропозиції, які дозволять друк книжок росіян, що засудили війну РФ

Фото – fakty.com.ua
Фото – fakty.com.ua

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики пропонує внести зміни до законодавства, щоб дозволити друкувати в українських видавництвах російських авторів, які публічно засудили агресію Росії проти України. 

Про це під час засідання сказав голова комітету Микита Потураєв, повідомляє “Детектор медіа”.

Як розповів Потураєв, до членів комітету звернулося видавництво “Кліо”, яке готує до друку монографію про Івана Богуна авторства російської історикині, дослідниці історії України XVI–XVIII ст. Тетяни Таїрової-Яковлевої. Серед її робіт – книги про Івана Мазепу, Коліївщину, період Руїни тощо.

Інші члени комітету підтримали цю пропозицію щодо розроблення пропозицій змін до законодавства.

Як нагадує видання, у Верховній Раді 7 серпня 2023 року зареєстровано законопроєкт №9568, який передбачає внесення змін до двох законів: “Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні” та “Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження”.

Автори законопроєкту, серед яких Микита Потураєв, зазначають, що ефективне здійснення підтримки розповсюджувачів видавничої продукції потребує внесення технічних уточнень до деяких положень закону. Зокрема, статтею 83 закону передбачено надання громадянам України натуральної допомоги у вигляді сертифіката на придбання книжок, який може видаватися в паперовій та електронній формах під час видавання свідоцтва про народження та під час отримання громадянином України, який досяг 14-річного віку, паспорта громадянина України. Також проєкт №9568 пропонує зміни до Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження” щодо термінів настання чинності деяких положень закону. Зокрема, норма про торгівлю книжками шрифтом Брайля має набути чинності не з 1 січня 2024 року, а з 1 січня року, що настає після завершення 12 місяців із дня припинення або скасування воєнного стану.

Як повідомляв ІМІ, 22 червня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон про заборону на ввезення та розповсюдження книжок з РФ і Білорусі.

Вказаний закон Верховна Рада ухвалила 19 червня 2022 року. Депутати розробили його спільно з представниками громадянського суспільства, видавничої спільноти та влади.

У серпні 2022 року відомі українські правники закликали Президента України підписати закон 2309-ІХ. Пізніше на сайті президента з'явилася петиція із закликом невідкладно підписати цей закон.

Liked the article?
Help us be even more cool!