ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Комітет свободи слова запропонував СБУ обґрунтувати позбавлення акредитації Вершютца

25.04.2019, 16:28
Фото - ORF

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики попросить Службу безпеки України пояснити підстави для позбавлення акредитації при Верховній Раді України кореспондента австрійської телерадіокомпанії ORF Крістіана Вершютца. Також комітет з’ясує позицію Міністерства закордонних справ з цього приводу. Таке рішення комітет ухвалив на засіданні 24 квітня, повідомляє “Детектор медіа”.

До парламентського комітету звернулося Управління державної охорони щодо позбавлення Крістіана Вершютца акредитації при Верховній Раді України, повідомила перша заступниця голови комітету Ольга Червакова.

“УДО, посилаючись на лист СБУ, говорить, що цей журналіст підтримує сталі зв’язки з посадовими особами "ДНР", "ЛНР". Але вони не показують нам цього листа СБУ. Вони кажуть, що 7 березня цьому іноземцю заборонено в’їзд на територію України. Але після цього тижні два тому СБУ цю заборону скасувала, не пояснивши жодних причин, не сказавши, що відбулося. Історія плутана і незрозуміла. За моєю інформацією, були якісь перемовини з МЗС, яке начебто сказало, що Вершютц виконав якісь умови. До речі, УДО не просить нас позбавити акредитації. Я не хочу, щоб ми наразилися знову на якусь Дуню Міятович, тобто на звинувачення в утисках свободи слова і прийнятті необґрунтованих рішень”, - сказала Ольга Червакова.

Член комітету Юрій Павленко запропонував звернутися до СБУ, щоб вони надали інформацію комітету. Ольга Червакова підтримала: “СБУ спочатку говорила про його підривну діяльність і роботу на російські спецслужби. Потім говорила, що він перетинав незаконно кордон, в’їжджав до "ДНР", "ЛНР". В СБУ нібито є перелік тих протизаконних чи антиукраїнських діянь, якими начебто займався Вершютц. Але жодного документа я не бачила”.

Член комітету Григорій Шверк зауважив, що читав переклад матеріалів Крістіана Вершютца і не може впевнено сказати, що це якісь антиукраїнські речі. На його думку, цей журналіст висловлює ліві погляди, але його позиція не є жорстко антиукраїнською.

Медіаюрист громадської організації “Інститут масової інформації” Алі Сафаров звернув увагу членів комітету на закон “Про інформацію”, стаття 26 якого чітко визначає умови акредитації та її позбавлення при органах державної влади. “Було б слушно звернутися до СБУ з проханням навести підстави відповідно до статті 26 закону “Про інформацію”, за яких Крістіан Вершютц має бути позбавлений акредитації”, - зауважив пан Сафаров.

Вікторія Сюмар поставила на голосування пропозицію звернутися до СБУ. Ольга Червакова запропонувала також звернутися до Міністерства закордонних справ: “Тому що, коли йому закривали в’їзд, МЗС було категорично проти, а СБУ була за”.

Члени комітету підтримали обидві пропозиції.

Як повідомляв ІМІ, СБУ скасувала заборону на в’їзд до України керівнику австрійського суспільного телерадіомовника ORF Крістіану Вершютцу.

Раніше Крістіан Вершютц звернувся до суду з позовом визнати рішення СБУ про заборону в’їзду незаконним.

9 березня СБУ заборонила австрійському журналісту Крістіану Вершютцу в’їжджати до України протягом року та пояснила, що це зроблено для його безпеки.

12 березня посол України в Австрії Олександр Щерба заявив, що справа керівника київського бюро австрійської телерадіокомпанії ORF Крістіана Вершютца не стосується проблем свободи слова.

У МЗС Австрії засудили заборону на в’їзд для журналіста як “неприпустиму цензуру в Європі”.

13 березня речниця МЗС України Катерина Зеленко повідомила, що заборона в’їзду до України для австрійського журналіста Крістіана Вершютца не пов’язана із цензурою, а є наслідком його зневажливого ставлення до українського законодавства.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!