ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Команда "Єдині новини": Пропагандисти поширили фейк про монтаж у трансляції виступу Зеленського в ООН

Колаж – 24 канал
Колаж – 24 канал

Команда марафону "Єдині новини" заявила, що російські джерела поширили фейк про монтаж у трансляції виступу Президента України Володимира Зеленського в ООН. Канали назвали цю інформацію недостовірною та закликали журналістську спільноту й авторів цифрового контенту протидіяти російському фейку. 

Про це йдеться в заяві марафону "Єдині новини", опублікованому на сайті 1+1 медіа (є одним з учасників марафону).

Як ідеться в заяві, поширювати фейк почали 21 вересня. Його джерелом став проросійський пропагандист Анатолій Шарій, який опублікував перемонтоване відео у своєму телеграм-каналі. 

До поширення цього відео долучилися пропагандистські ресурси НТВ, "Репортер", Перший канал, "Федерал Пресс". Крім того, йдеться в заяві, поширення фейку підтримали й деякі українські та європейські джерела. Серед них новинні сайти, телеграм-канали та окремі народні депутати.

Автори заяви звертають увагу на невідповідність візуальних маркувань у фейку. 

"Канали марафону використовують додаткові графічні елементи – геотитр, плашку, рухомий рядок, які відсутні у фейковому відео. Крім цього, у прямому етері марафону трансляція виступу Президента дублювалася іншим диктором, що також легко перевірити. У фейковому відео було використано фрагмент промови Президента з українським дубляжем з відео, яке розміщено на YouTube-каналі ТСН, проте у вказаному фрагменті відео не містить жодних інших кадрів із зали, окрім промови Президента за трибуною", – йдеться в заяві.

Також команда марафону звертає увагу, що в оригінальному відео немає графічного маркування 1+1 Марафон, яке додане до фейкового ролика його авторами.

Автори заяви зазначають, що переконатися в тому, що відео є фейковими, можна на YouTube-каналах, що транслюють марафон, в архіві ОТТ-платформ тощо. 

Крім того, команда марафону додала, що це вже не перший випадок, коли російські чи проросійські ресурси використовують брендинг популярних українських телеканалів чи марафону "Єдині новини" задля дезінформування суспільства.

"Редакції марафону "Єдині новини" закликають до дослідження причин поширення фейку в українському інформаційному полі та звертають увагу на відсутність фактчекінгу в окремих українських медіа, телеграм-каналах та серед певних народних депутатів. Важливо, щоб автори таких публікацій публічно зазначили їх помилковість та повідомили читачів про фейковість опублікованої інформації”, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський виступив 20 вересня на засіданні Ради Безпеки ООН.

Liked the article?
Help us be even more cool!