ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Коаліція РПР закликає Зеленського невідкладно підписати закони про захист книжкової галузі

07.07.2022, 18:00
Фото – osvitanova.com
Фото – osvitanova.com

Коаліція "Реанімаційний Пакет Реформ" закликає Президента України Володимира Зеленського невідкладно підписати ухвалені парламентом закони щодо захисту української книжкової галузі.

Про це йдеться в заяві коаліції.

Коаліція РПР вітає ухвалення Верховною Радою законопроєктів №6287, 7459 та 7273-д, спрямованих на захист українського культурно-інформаційного простору та підтримання національних культурних індустрій в умовах російської агресії.

"Розроблення та ухвалення цих законів є прикладом ефективної співпраці представників громадянського суспільства, законодавчої та виконавчої влади, а також культурних індустрій в інтересах національної безпеки України, звільнення нашої країни від руйнівного російського впливу та розвитку української культури. Напрацьовані на основі широкого консенсусу та підтримані представниками всіх фракцій парламенту законопроєкти №6287, 7459 і 7273-д здобули під час голосування у Верховній Раді 19 червня безпрецедентну підтримку: за кожен з них проголосували понад 300 народних депутатів, ніхто не проголосував проти і не утримався", – йдеться в заяві.

Коаліція зазначає, що ухвалення цих законів за широкої підтримки українського суспільства є прикладом єднання для ефективної протидії російській агресії, захисту української культури, економічної та інформаційної безпеки.

Крім того, РПР вітає підписання президентом законопроєкту № 7273-д "Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора", який забороняє публічне виконання творів російських співаків та їхні гастролі й концерти в Україні, передбачає механізми підтримки національного музичного продукту, збільшення частки української мови в радіоефірі, сприяння трансляції українськомовних дитячих та освітніх телепрограм, забороняє акустичне насильство в громадському транспорті.

Водночас у РПР викликає занепокоєння, що два не менш важливих закони, на які чекає українська книжкова галузь, досі не підписано.

Законопроєкт №6287 "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження", внесений 64 депутатами з різних фракцій, передбачає державну підтримку книгарень, що розповсюджують книжки українською мовою, надання державних сертифікатів на купівлю книжок для дітей, підвищення ефективності книгорозповсюдження й бібліотечних закупівель за допомогою електронного каталогу "Книжки на ринку".

Законопроєкт №7459 "Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України", внесений 51 депутатом, зокрема головою Верховної Ради та його заступниками, має важливе значення для захисту від російської пропаганди, а також економічної стабілізації книговидавничої галузі та її подальшого розвитку. Ухвалений закон забороняє імпорт книжок з росії та Білорусі, видання творів авторства громадян рф, сприяє перекладам творів світової літератури українською мовою, перекриває можливості ввезення до нашої країни видань антиукраїнського змісту.

"Ми вважаємо неприйнятними та спрямованими проти української культури й національної безпеки будь-які спроби перешкоджати набуттю чинності цими законами, що передані на підпис президенту ще 20 червня. Дякуємо Верховній Раді України за ухвалення законів конституційною більшістю та закликаємо Президента України відповідно до вимог частини третьої статті 94 Конституції України невідкладно підписати два вищезгадані закони", – йдеться в заяві. 

Як повідомляв ІМІ, 6 липня культурні діячі, письменники та видавці закликали Президента України Володимира Зеленського підписати три ухвалені парламентом закони щодо звільнення культурно-інформаційного простору від впливу росії.

Liked the article?
Help us be even more cool!