Кіберполіція розповіла, як убезпечитися від кібербулінгу
У кіберполіції в межах кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо” дали поради, як убезпечити себе від кібербулінгу. Їх оприлюднили на Facebook-сторінці кіберполіції.
У відомстві також розповіли, з якими формами кібернасильства можна зіткнутися в інтернеті:
- Кібербулінг – цькування із застосуванням цифрових технологій. Проявляється через поширення неправдивих відомостей, розміщення компрометувальних фотографій, надсилання повідомлень з погрозами в онлайн-просторі.
- Сексуальне насильство, таке як кібергрумінг, – встановлення контакту дорослих з дітьми й молоддю через інтернет для вчинення з ними дій сексуального характеру.
- Шантаж – використання цифрових платформ для вимагання грошей, особистої інформації або матеріальних вигод через погрози публікації компрометувальних матеріалів.
- Майнові злочини – наприклад, фішинг, підроблені магазини.
- Насильницькі злочини – кіберзалякування, кіберпереслідування, кібердомагання тощо.
Також кіберполіцейські розповіли, що робити, якщо зіткнулися з кібернасильством:
- За можливості ідентифікуйте особу, яка писала вам образливі коментарі, пости, повідомлення тощо. Збережіть посилання на її сторінку та скриншот.
- Завжди робіть скриншоти контенту чи образ, які, на вашу думку, мають насильницький контекст.
- Напишіть заяву до поліції або подайте електронне звернення до кіберполіції за посиланням та додайте всю збережену інформацію.
- Зверніться по підтримку до рідних і людей, яким ви довіряєте.
“Великі платформи, такі як Facebook, Instagram, YouTube, зацікавлені в постійній підтримці безпеки своїх користувачів. Тому ви можете повідомляти про агресивну поведінку безпосередньо на цих платформах”, – наголосили в кіберполіції.
Там додали: щоб обмежити себе від повторних випадків, треба заблокувати кривдника в соцмережі. У такий спосіб ви обмежите його можливості повторно зв’язатися з вами.
Також можна звернутися щодо поради та допомоги на урядову гарячу лінію 15-47.
Як повідомляв ІМІ, у вересні 2024 року в кіберполіції розповіли, як убезпечити себе від шахраїв, які зламують облікові записи користувачів популярного месенджера та розсилають їхнім контактам фішингові повідомлення про нібито отримання грошової допомоги від держави або міжнародних організацій.
Help us be even more cool!