ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Кібератаки росіян змістилися в бік шпигунства та крадіжки даних – Держспецзв’язку

23.06.2023, 10:37
Фото – americanretrieval.com
Фото – americanretrieval.com

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України відзначає зміну пріоритетів кіберагресії Росії проти України в бік шпигунства та крадіжки даних. Про це повідомив 22 червня речник служби Володимир Кондрашов на брифінгу в Military Media Center. 

“На початку повномасштабного вторгнення активність російських хакерів була спрямована на операції впливу та знищення критичної ІТ-інфраструктури, що відрізняло Україну від інших. Сьогодні стратегія російських хакерів змістилася в бік шпигунства та крадіжки даних”, – зазначив Кондрашов.

Також речник Держспецзв’язку повідомив, що російські кіберзлочинці шукають можливості для проведення кібератак через проникнення до інформаційних систем партнерів та постачальників послуг для державних структур та об'єктів критичної інфраструктури.

Крім того, куровані спецслужбами РФ хакерські групи проводять масові кампанії, націлені на збір персональних даних українських громадян. Одна з таких кампаній була націлена на користувачів поштового сервісу UKR.NET. Зловмисники за допомогою фішингу намагались отримати несанкціонований доступ до електронної поштової скриньки. 

Також серйозною загрозою залишаються так звані тихі атаки, або шпигунство. Зокрема, для угрупування InvisiMole, яке пов’язують зі службою зовнішньої розвідки РФ, основною мішенню є високопосадовці, дипломати та інші фахівці, які мають доступ до чутливої інформації.

Як повідомляв ІМІ, раніше Держспецзв’язку попередила про шахрайську активність щодо користувачів сервісу UKR.NET.

Liked the article?
Help us be even more cool!