ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Керівна партія Грузії критикує президентку за помилування гендиректора опозиційного каналу

23.06.2023, 16:31
Фото - kavkazplus.com
Фото - kavkazplus.com

У керівній партії Грузії "Грузинська мрія" розкритикували президентку Саломе Зурабішвілі за помилування гендиректора опозиційного телеканалу "Мтаварі" Ніки Гварамії, заявив голова парламенту Грузії Шалва Папуашвілі, пише "Європейська правда" з посиланням на "Грузия Online".

"Ми сподівалися, що президентка стане на бік верховенства закону і правосуддя, здійснюваного грузинським народом, але вона вибрала інший бік і ухвалила рішення про помилування Ніки Гварамії", – сказав він.

Папуашвілі стверджує, що на президентку Зурабішвілі чинився тиск у зв'язку з помилуванням Гварамії, і додає: "Схоже, наші партнери теж беруть на себе відповідальність".

"У нас немає підстав для оптимізму з огляду на минулий досвід попередніх помилувань, до жодної деполяризації це не призвело. Тому вчора президент Грузії не змогла назвати жодного мотиву цього рішення, бо назвати справжні мотиви було б дуже важко", – зазначив він.

Як повідомляв ІМІ, президентка Грузії Саломе Зурабішвілі видала указ про помилування генерального директора опозиційного телеканалу "Мтаварі архі" та колишнього адвоката експрезидента Саакашвілі Ніки Гварамії.

Ніка Гварамія – один з головних критиків уряду "Грузинської мрії". Влітку 2019 року його звільнили з телекомпанії "Руставі 2" після програшу справи одному з колишніх власників – лояльно налаштованому до влади бізнесмену Кібару Халваші.

Після цього Гварамія створив телеканал Mtavari, заново зібравши команду.

Тбіліський міський суд у травні 2022 року засудив Гварамію до трьох років і шести місяців позбавлення волі – це найсуворіше покарання за статтею про перевищення повноважень.

Суд визнав Гварамію винним у тому, що його сім'я використовувала дорогий автомобіль Porsche, отриманий від приватної компанії в обмін на розміщення реклами в ефірі "Руставі 2". На думку суду, це завдало шкоди інтересам приватної телекомпанії.

Авторитетні правозахисні організації та опозиційні політики розцінюють справу Гварамії як політично мотивовану. У Грузії було створено "Рух за звільнення Ніки Гварамії", який регулярно проводить протестні акції. Учасники руху неодноразово закликали президента Саломе Зурабішвілі помилувати гендиректора "Мтаварі".

Liked the article?
Help us be even more cool!