ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Кандидат у депутати від "Слуги народу" подав до суду на ведучу Суспільного

22.07.2020, 16:41
Фото – stv.detector.media
Фото – stv.detector.media

11 серпня Шевченківський районний суд міста Києва розглядатиме позов заступника голови ГС "Всеукраїнська аграрна рада", кандидата в народні депутати від партії "Слуга народу" Михайла Соколова проти ведучої Суспільного мовлення Ольги Сніцарчук. Цю інформацію сайту "Детектор Суспільного мовлення" підтвердила Ольга Сніцарчук.

Михайло Соколов балотувався під номером 99 у списку "Слуги народу", але покинув партію перед виборами. За словами тодішнього голови "Слуги народу" Дмитра Разумкова, причиною стало те, що "він мав російське громадянство". Тепер Михайло Соколов через суд вимагає, щоб Ольга Сніцарчук спростувала, що він був громадянином Росії.

Під час прямого етеру програми "Тема дня" на "UA: Першому", який відбувся 15 листопада 2019 року, ведуча запитала Михайла Соколова, де він народився. Той відповів, що в Санкт-Петербурзі. Після його коментаря Ольна Сніцарчук зробила підводку, що Михайло Соколов підтвердив, "що він народився в Росії, громадянин Росії".

Програма цього дня була присвячена продажу землі, Михайло Соколов коментував земельну реформу. У студії були народні депутати України Ярослав Юрчишин від "Голосу" і Сергій Швець від "Слуги народу".

"Торік восени якось проводила прямий етер про землю. Від агроустанови, яка бунтувала під радою, пообіцяли надати спікера, і цим спікером виявився якийсь майже ноунейм мен. Під час ефіру гість-депутат Ярослав Юрчишин зробив великі очі й каже: "Так а це ж про українську землю зараз говорить громадянин Росії". Я перепитала того гостя на скайпі. Гість спростовував, хоча це був саме той недослуга народу, який балотувався, та не вибалотувався, оскільки в процесі балотування блогери Сергій Іванов та Сергій Стерненко надали інформацію про те, що він громадянин Росії. Тоді (літо-2019) "слуги народу", в чиєму списку він ішов, звернулися до ЦВК, і ЦВК позбавила громадянина можливості обиратися в українську Раду. Громадянин з'їв це, але коли в ефірі через декілька місяців я назвала його громадянином Росії, принагідно згадавши, що в Росії ринок землі відкритий, то він раптом образився і ще через деякий час почав погрожувати подати на мене в суд", – написала вона на своїй фейсбук-сторінці.

Сніцарчук зазначила, що вона перевіряла на російських держсайтах його дані: так само значаться дійсними його російські паспорти.

Вона нагадала, що скандал із цим російським громадянством у розпал передвиборчої парламентської кампанії був чималий. Крім блогерів (Сергій Стерненко, Сергій Іванов) про його російський паспорт повідомляли численні ЗМІ, зокрема розслідування робила програма "Схеми: корупція в деталях", що виходить на "UA:Першому".

Ольга Сніцарчук додала, що після оприлюднення даних російських чинних паспортів цього громадянина партія "Слуга народу", за списками якої він ішов на вибори під номером 99, повідомила про перевірку цих даних. Унаслідок перевірки громадянин був вилучений зі списків партії та виборчого процесу.

Вона навела цитату тодішнього голови партії Дмитра Разумкова, який заявив таке: "Наскільки я пам’ятаю, один з чотирьох уже покинув нашу партію. Мова йде про Михайла Соколова, який був 99-м номером списку партії. Він мав російське громадянство. Це ті, хто йшов за списками", – сказав Разумков.

На запитання, як вийшло, що від партії висувався кандидат із російським громадянством, Дмитро Разумков відповів:

"Він забув про це розповісти, розумієте. А в нас, на жаль, не завжди є доступ до цієї інформації. Тобто людина приходить і показує документи, які підтверджують громадянство України. Але він забув нагадати, що він ще паралельно залишається громадянином Російської Федерації. Раптово чи випадково це сталося, це питання, напевно, не до мене".  

Сам громадянин в інтерв'ю "Цензору" розповів, що перебуває на стадії виходу із громадянства Росії. З чого випливає, що наявність українського громадянства не заперечує наявності російського.

"А ще досить дивно: громадянин не позивався ані до "слуг народу", ані до ЦВК, ані до інших ЗМІ. Чомусь він обрав позиватися до тих, хто лише повторив уже загальновідому і перетрушену в усіх ЗМІ інформацію: на жаль, у тій історії я була геть не ньюзмейкером. Не знаю, чим завершиться ця дивна сторі в суді: суд запросив Суспільне на 11 серпня. Перед тим як іти в суд, громадянин розсилав на канал вимогу, аби я зачитала в ефірі текст зі спростуванням його російського громадянства. Звісно, я відмовилася, хоча були охочі, аби я на першу ж вимогу йшла щось спростовувати. Та історія теж довга, дивна і місцями кумедна. Я залишу її собі, але щиро подякую за підтримку Зурабу Аласанії", – написала ведуча.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!