ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Інтернет у Росії з 1 листопада став ізольованим

01.11.2019, 10:58
Фото – u-f.ru
Фото – u-f.ru

З 1 листопада в Росії набрала чинності значна частина положень закону про гарантування безпечного і сталого функціонування російського сегмента інтернету, так званого закону про "суверенний рунет". Про це повідомляє Радіо Свобода.

Документ зобов’язує інтернет-провайдерів встановлювати надане контрольним органом, Роскомнаглядом, обладнання, яке в разі виникнення загроз безпечній роботі мережі дозволить відомству здійснювати централізоване управління нею. Це має дозволити, зокрема, вимикати російський сегмент інтернету від всесвітньої мережі. В інший час обладнання буде використовуватися для блокування заборонених ресурсів. Перелік загроз держава поки не затвердила.

Згідно з офіційними даними, витрати на реалізацію закону мають становити понад 30 мільярдів рублів (це близько 12 мільярдів гривень або майже пів мільярда доларів). На думку деяких провайдерів, аналізувати весь трафік не зможе зараз ніхто, і остаточна вартість проєкту буде ще вищою.

Критики закону побоюються, що автономна мережа створить можливості для тотальної цензури в інтернеті.

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" виступила із заявою, яка засуджує закон про "суверенний Руне". "Цей закон доводить, що російська влада готова встановити політичний контроль над всією мережевою інфраструктурою, щоб в разі необхідності перекрити потік цифрової інформації", – заявив Крістіан Мір, виконавчий директор філії "Репортерів без кордонів" у Німеччині.

Закон про "суверенний Рунет" очільник Росії Володимир Путін підписав 1 травня. Автори документа заявляли, що він був підготовлений "з урахуванням агресивного характеру схваленої у вересні 2018 року Стратегії національної кібербезпеки США".

Liked the article?
Help us be even more cool!