ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ІМІ запускає новий ресурс Jmamа, що дбає про безпеку журналістів

21.01.2020, 10:00

ГО "Інститут масової інформації"  запускає новий ресурс – вебсайт Jmamа, метою якого є дбати про безпеку журналістів.

На сайті Jmamа публікуватимуться корисні матеріали та поради від професійних експертів з різних сфер безпеки. Статті зібрані в розділах "Оцінка і планування ризиків", "Перша домедична допомога для журналістів", "Технічне забезпечення журналістів", "Кібербезпека" та "Юридична допомога".

Також на сайті можна буде пройти електронні тести й оцінити свій рівень безпеки, заповнити форми заяв до органів влади, отримати консультацію безпосередньо у вашій справі. 

“У журналістиці нам часто не вистачає, щоб хтось зайвий раз нагадав про елементарне: о̶б̶е̶р̶е̶ж̶н̶о̶ ̶п̶е̶р̶е̶х̶о̶д̶ь̶ ̶д̶о̶р̶о̶г̶у̶ не забудь зробити оцінку ризиків. Інколи потрібно освіжити знання, інколи доводиться працювати в нових умовах, і потрібно до них підготуватися. Тому ми в ІМІ створили Jmama, яка буде турбуватися про ваше журналістське життя і нагадувати, здавалося б, елементарні, але такі важливі безпекові правила”, – заявила експертка з безпеки ІМІ Ірина Земляна.

Як повідомляв ІМІ, у 2019 році рівень свободи слова в Україні дещо погіршився порівняно з попереднім роком (243 порушення прав журналістів у 2019-му проти 235 у 2018-му). Основним викликом для роботи журналістів в Україні лишається фізична агресія, на яку припало 172 випадки порушень. 

ГО "Інститут масової інформації" має величезний досвід у сфері безпеки журналістської діяльності, починаючи з часів Революції гідності, коли ІМІ забезпечував журналістів шоломами, жилетами, респіраторами, пневматичними окулярами. З початком російської агресії ІМІ створив першу в Україні безкоштовну Бібліотеку безпеки, в межах якої понад 500 українських та іноземних журналістів скористалися бронежилетами класу 4+, кевларовими шоломами та змогли безпечно висвітлити події в гарячих точках. ІМІ провів понад 10 тренінгів з безпеки, включно з тренінгами на полігонах, і випустив посібник "Журналіст і (не)безпека", в якому було акумульовано найактуальніші поради з безпеки від професіоналів та досвідчених журналістів. 

Нагадуємо, що в ІМІ також працює безкоштовна гаряча лінія для медійників. Для отримання консультації телефонуйте за номером (050) 447-70-63 і пишіть на [email protected].

Liked the article?
Help us be even more cool!