ІМІ закликає використовувати терміни "агресивна пропаганда" та "геноцидна риторика" на позначення роспропаганди
Директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк пропонує замість слова “пропаганда” використовувати специфічні терміни – “агресивна пропаганда” чи “геноцидна риторика” – у розрізі повномасштабної війни Росії та скоєних нею злочинів на підґрунті ненависті проти України.
Про це вона сказала 1 листопада на пресконференції “Дезінформація та геноцидна риторика: як Росія воює з українцями у медіапросторі?” в Медіацентрі Україна-Укрінформ.
“Пропоную не називати те, що робить Росія, пропагандою, а використовувати специфічні терміни для цього: агресивна пропаганда як елемент злочину агресії та підбурювання до війни і геноцидна риторика – це термін, який ми запропонували рік тому, вивчивши те, що робить Росія.
Ми вважаємо, що це злочин, і хочемо, щоб люди, які причетні до цього злочину, були притягнуті до відповідальності не лише на національному рівні, але й на міжнародному. Саме тому термінологія дуже важлива”, – розповіла Оксана Романюк.
Також вона зазначила, що в українському контексті ІМІ розглядає агресивну пропаганду як елемент підбурювання до війни з погляду статті 437 Кримінального кодексу України – планування та підготовка агресивної війни, і статті 438 – злочин агресії.
Нагадаємо, Інститут масової інформації збирає докази, які допоможуть притягнути до відповідальності російських пропагандистів за заклики до геноциду українців. Крім того, ІМІ працює над тим, щоб у міжнародному законодавстві з’явилася концепція “культурного геноциду”, якої до сьогодні не затверджено на міжнародному рівні.
Help us be even more cool!