ІМІ підписав меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з ОГП та громадськими організаціями
Інститут масової інформації, низка правозахисних громадських організацій та Офіс генерального прокурора підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю.
Як повідомляє Офіс генерального прокурора, підписання відбулося під час Стратегічної сесії Міжнародної ради експертів при ОГП 6 вересня, а від ІМІ документ підписала директорка Оксана Романюк. Стратсесія два роки працює в оновленому форматі й на сьогодні налічує понад 80 громадських організацій та більш ніж 140 експертів.
За інформацією ІМІ, метою меморандуму є оформлення принципів співпраці між громадськими організаціями й ОГП та впровадження стандартів взаємодії органів прокуратури з інститутами громадянського суспільства в питаннях притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних у скоєнні воєнних злочинів.
“Меморандум, підписаний нами з Офісом генерального прокурора та громадськими організаціями, є для нас важливим кроком у розслідуванні воєнних злочинів проти журналістів, що вчиняють російські окупанти. Інститут масової інформації задокументував уже 620 таких злочинів, і для нас розслідування цих випадків має пріоритетне значення. Сподіваємося, що співпраця з ОГП дозволить нам підвищити ефективність документування та притягнення до відповідальності винних, що є надзвичайно важливим для відновлення справедливості та захисту прав журналістів, які працюють у надскладних умовах війни”, – додала Оксана Романюк.
Як повідомляє ОГП, генеральний прокурор Андрій Костін зазначив: “Ми починали роботу з шести робочих груп. Зараз їх вже 14 за різними напрямами співробітництва, і не лише у сфері розслідування воєнних злочинів, а й у напрямах захисту прав військовослужбовців, протидії злочинам проти довкілля, захисту потерпілих і свідків, а також прав громадських активістів, волонтерів і журналістів та інших. Цьогоріч започатковано новий напрям захисту культурної спадщини, який потребує подальшої уваги та розвитку”. Він подякував за напрацювання та консультації учасникам МРЕ, які допомагають прокурорам удосконалювати практики й підходи до роботи.
“Продовжуємо об'єднувати наші зусилля з організаціями громадянського суспільства заради головної мети – посилення захисту прав людини в умовах збройної агресії, що триває. Високо цінуємо особистий внесок кожного з учасників нашої ініціативи”, – наголосив Андрій Костін.
Серед інших підписантів меморандуму:
- Медійна ініціатива за права людини
- Мережа правового розвитку
- Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ
- Громадянська мережа ОПОРА
- ICUV – International Centre for Ukrainian Victory
- Truth Hounds
- Платформа прав людини
- Ла Страда-Україна / La Strada-Ukraine
- Центр Суспільних Ініціатив “Перспектива”
- Інститут законодавчих ідей
- ZMINA. Центр прав людини
- Інститут Масової Інформації (ІМІ)
- Юридична сотня
- Всеукраїнський громадський Центр “Волонтер”
- Фонд підтримки фундаментальних досліджень
- Українська фундація правової допомоги
- Мінзмін
- Харківська правозахисна група (ХПГ)
- Regional Center for Human Rights
Додамо, 2021 року медійні й правозахисні громадські організації та Офіс генерального прокурора підписали меморандум для боротьби з безкарністю за напади на журналістів.
Help us be even more cool!