ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ICAO визнала примусову посадку літака з Протасевичем “актом незаконного втручання”

20.07.2022, 16:42
Фото – TUT.BY
Фото – TUT.BY

Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) у підсумковому звіті про розслідування примусової посадки пасажирського рейсу Ryanair у Мінську 23 травня 2021 року з Романом Протасевичем визнала дії влади Білорусі “актом незаконного втручання”, повідомляє Ліга.

Рада ICAO заявила, що загроза вибуху бомби щодо рейсу FR4978 Ryanair була свідомо неправдивою і загрожувала його безпеці. Водночас організація наголошує, що про загрозу вибуху було повідомлено екіпажу літака за прямою вказівкою високопосадовців Білорусі.

Наголошується, що ICAO змушене було продовжити розслідування в січні значною мірою через відмову Білорусі надати запитану інформацію, а тому розслідування велося лише щодо авіаційного інциденту і не стосувалося пов'язаних з ним питань, зокрема арешту Романа Протасевича і Софії Сапеги, які перебували в літаку.

Як повідомляв ІМІ, у січні 2022 року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) заявила, що загроза вибуху, яку білоруська влада використала для виправдання посадки літака авіакомпанії Ryanair у Мінську, була “свідомо неправдивою”.

Білоруського опозиційного журналіста Романа Протасевича затримали 23 травня 2021 року. Він був пасажиром літака рейсу Афіни – Вільнюс, який сів у Мінську через повідомлення про бомбу на борту. Після огляду білоруські поліцейські заарештували Протасевича. Ryanair отримав вказівки від білоруських авіадиспетчерів посадити літак у Мінську. За дорученням Лукашенка для ескорту літака в небо підняли військовий винищувач МіГ-29. Разом із Протасевичем силовики затримали його дівчину Софію Сапегу.

Liked the article?
Help us be even more cool!