ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Хмельницька ОВА запросила на брифінг не всіх журналістів

19.10.2023, 16:52
Альона Береза
Фото – фейсбук Deutscher Journalisten-Verband
Фото – фейсбук Deutscher Journalisten-Verband

Хмельницька обласна військова адміністрація запросила на брифінг першого заступника голови Сергія Тюріна щодо створення Нетішинської міської військової адміністрації лише обрані медіа. На брифінгу були тільки телевізійники та деякі онлайн-медіа, яким повідомили про його проведення в телефонному режимі. 

Про це повідомила представниця ІМІ в Хмельницькій області Альона Береза.

“Я регулярно стежу за офіційними сторінками органів державної влади та місцевого самоврядування. Цього разу також проводила відповідний моніторинг та помітила, що обласна адміністрація проводила брифінг, про який попередньо не було проінформовано ні на офіційному сайті, ні на фейсбуці, ні в групі для журналістів у вайбері”, – розповіла Альона Береза. 

По роз'яснення ситуації представниця ІМІ звернулася до профільного департаменту Хмельницької ОВА, який займається комунікаціями цього державного органу, організовує та проводить брифінги керівництва і представників структурних підрозділів.

“На брифінг запрошували телевізійників, адже планували прямий ефір заходу через сторінку ОВА у фейсбуці”, – пояснила директорка інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Інна Михайлова.

Як зазначає представниця ІМІ, трансляція на фейсбук-сторінці адміністрації цього брифінгу дійсно відбувалася та збережена.

Водночас, зауважує Альона Береза, наявність трансляції не може замінити можливість для журналістів поставити запитання спікеру під час брифінгу. За її словами, у фейсбуці є профільна група всіх медійників, у якій понад сотню журналістів, які фактично були позбавленні можливості відвідати цей брифінг. Його відвідали лише знімальні групи декількох телеканалів та лише деякі онлайн-медіа, які, за словами директорки департаменту, не запрошувались, однак звідкись дізналися про проведення цього брифінгу та були присутніми на ньому.

Як повідомляв ІМІ, у серпні в Хмельницькому журналістку з оператором місцевого медіа ЖАР.INFO, які хотіли отримати коментар, не пустили в обладміністрацію. Вони хотіли отримати коментар першого заступника начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Тюріна щодо допомоги постраждалим унаслідок російського обстрілу жителям села Грузевиця.

До того редакція тричі зверталася як до Тюріна особисто щодо отримання коментаря, так і до пресслужби з проханням отримати його коментар. Не отримавши жодної реакції, журналісти вирішили особисто піти в приймальню першого заступника, щоб спробувати отримати коментар. Проте охоронці уточнили в журналістів, чи ті "погоджували відвідування адміністрації", та відмовилися пускати медійників до приміщення.

Охоронці попросили журналістів відійти від пропускного пункту та чекати. На що медійники не погодились і попросили зв’язатися з працівниками адміністрації, які б могли допомогти розв'язати питання з отриманням коментаря. У відповідь охоронці відповіли, що це "військовий об’єкт", і спрямували на журналістів свою зброю.

Після інциденту медійники викликали поліцію та написали заяву про перешкоджання журналістській діяльності. 

Liked the article?
Help us be even more cool!