ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Хакери РФ намагаються дискредитувати Урядову команду реагування на комп’ютерні надзвичайні події – Держспецзв'язку

16.06.2023, 10:46

Російські кіберзлочинці, пов’язані із силовими структурами РФ, продовжують кібератаки як складові гібридної війни. Вони поєднують їх з інформаційно-психологічними операціями, повідомляє пресслужба Держспецзв'язку.

"Зловмисники поширили неправдиву вигадану заяву нібито від імені голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України. У ній ішлося нібито про відсутність будь-якої допомоги CERT-UA в захисті інформаційних ресурсів Суспільного та незалученість фахівців Команди до ліквідації наслідків та розслідування ймовірного кіберінциденту, що стався 14 червня в інформаційно-комунікаційних системах Суспільного", – йдеться в повідомленні.

У Держспецзв'язку додали, що локалізували загрозу. Фахівці CERT-UA долучилися до опрацювання інциденту, а деталі щодо дослідження інциденту пообіцяли опублікувати згодом.

"Це вже не перша спроба дискредитувати CERT-UA, зроблена за єдиним кремлівським сценарієм. Раніше аналогічно, опісля повідомлення про злам інформаційно-комунікаційної системи одного з міністерств, зі скомпрометованого облікового запису журналіста одного з вітчизняних медіа зловмисники опублікували фейковий коментар від очільника міністерства, де так само поширювали недостовірну інформацію щодо нібито бездіяльності CERT-UA. Інформація була поширена в одному з телеграм-каналів, який пов’язують з угрупуванням Sandworm", – зазначили в Держспецзв'язку.

Нагадаємо, на початку червня 2023 року в Держспецзв'язку заявили, що хакери близько року шпигували за редакторами українських медіа.

Liked the article?
Help us be even more cool!