ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Хакери атакують українські органи юстиції та нотаріусів – Держспецзв’язку

Хакери атакують органи юстиції та нотаріату України.

Про це повідомила пресслужба Держспецзв’язку.

Зловмисники розповсюджують електронні листи з вкладеннями у вигляді BZIP, GZIP чи RAR-архіву. Відкриття файлу зрештою призводить до ураження комп’ютера шкідливою програмою AsyncRAT, яка надає віддалений доступ до пристрою.

Водночас фахівці урядової команди реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA зауважують, що під час розсилання електронних листів хакери використовують специфічні теми та назви файлів. Наприклад: "Лист відділу з питань нотаріату в Дніпропетровській області.rar", "Лист до відома та виконання.cmd", "Лист МЮУ для доведення до відома та врахування в роботі.exe.bzip".

"Це дозволяє припустити, що головні цілі зловмисників – саме українські органи юстиції та нотаріату", – зазначають у Держспецзв’язку.

Там також додали, що урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України відстежує зловмисну активність від першого кварталу 2023 року за ідентифікатором UAC-0173. Цілком ймовірно, що вона може бути пов’язана з діяльністю UAC-0007 (BlackNotary – так звані чорні нотаріуси).

Як повідомляв ІМІ, польські правоохоронні органи затримали двох людей, підозрюваних у незаконному зламі комунікаційної мережі національної залізниці, що призвело до порушення руху потягів у кількох регіонах.

Liked the article?
Help us be even more cool!