ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ГУР повідомляє, що росіяни підготували дезінформаційну кампанію щодо дискредитації України

Фото – ГУР
Фото – ГУР

Головне управління розвідки Міністерство оборони України повідомляє, що російські політтехнологи підготували черговий раунд дезінформаційної кампанії щодо України. Про це ГУР повідомляє у своєму телеграм-каналі.

Так, ГУР отримало інформацію, що російське “Агентство соціального проєктування” готує провокативні матеріали, спрямовані на міжнародну дискредитацію України та розпалювання внутрішньополітичних чвар. 

Для поширення серед цільових аудиторій Німеччини, Франції Ізраїлю та США пропонуються теми: “Африканці: “Франціє, забирайся. Ласкаво просимо, Росіє”, “Тихоокеанські танці Макрона на граблях”, “Економіку Німеччини очікує обвал”, “Криза вже прийшла в кожну оселю”, “Справи проти Нетаньяху фабрикувалися за тими самими лекалами, що й справи проти Трампа”.

В українському інформаційному просторі плануються публікації на теми: “Хто хабарі бере, а хто на фронт йде”, “Політичний спаринг: коли почнеться бій?”, “Гасіть світло – виборів не буде”, “Так воєнний чи мирний час?” тощо.

ГУР зазначає, що російські політтехнологи традиційно діють за принципом “крапля правди на тонну брехні”. Водночас росіяни “намагаються знайти та актуалізувати реально існуючі проблеми та больові точки в тому числі для західного світу”. 

“Наприклад: “Як випливає з даних Destatis, сукупна заборгованість органів соціального забезпечення минулого року скоротилася більш ніж на 47 млрд євро (і це з урахуванням зростання витрат на здобуття українських біженців). Безперечно, соцзабезпечення доклало чимало зусиль, щоб скоротити свої витрати. Щоправда, те, що в результаті без допомоги залишилося багато і без того небагатих німців, навряд чи хвилює федеральний уряд. Він надто зайнятий постачанням танків та боєприпасів для України”, – наводить приклад ГУР.

Головне управління розвідки заявляє, що мета всіх матеріалів єдина – “переконати українців та їхніх союзників у безперспективності опору, посіяти сумніви та протистояння в антипутінській коаліції та створити враження, що є інші “важливіші” проблеми”.

“Кожен матеріал має додаток з рекомендаціями щодо бажаних коментарів “від пересічних читачів” на кшталт: “Напишіть коментар у 200 знаків від імені ізраїльтянина, який живить традиційну ворожість до Європи та Франції. Африка його зовсім не цікавить, але проблеми давніх недоброзичливців приносять задоволення”, – йдеться в повідомленні. 

ГУР нагадує, що єдиним способом протидіяти ворожій пропаганді в інформаційному просторі є перевіряти отриману інформацію та критично ставитися до матеріалів, спрямованих на розпалювання ворожнечі серед союзників.

Як повідомляв ІМІ, 19 липня низка медіа поширила фейковий коментар начальника ГУР Буданова про вибухи цього дня на Старокримському полігоні в Криму. Водночас медіа посилалися на фейковий телеграм-канал Буданова. Головне управління розвідки закликало українців довіряти лише офіційним джерелам інформації.

Liked the article?
Help us be even more cool!