ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ГУР підтвердило використання росіянами Starlink на фронті

Головне управління розвідки Міністерства оборони України підтверджує використання систем супутникового зв’язку Starlink з боку російських окупантів на фронті.

Про це повідомляється в телеграм-каналі ГУР.

Воєнна розвідка зазначила: радіоперехоплення розмови загарбників свідчить, що для налагодження доступу до інтернету термінали Starlink встановили, наприклад, у підрозділах 83 окремої десантно-штурмової бригади збройних сил РФ. Ця бригада діє в Донецькій області, поблизу Кліщіївки та Андріївки.

Масштаб використання росіянами терміналів Starlink на війні зростає, зазначив у коментарі РБК-Україна представник ГУР Андрій Юсов.

“Так, зафіксовані випадки використання російськими окупантами даних пристроїв. Це починає набирати системного характеру”, – заявив він.

Як повідомляв ІМІ, компанія SpaceX, яка забезпечує роботу мережі супутникового зв’язку Starlink, заперечила, що веде будь-які офіційні справи з російським урядом або зі збройними силами РФ.

Там повідомили, що Starlink не можна придбати в Дубаї, а SpaceX туди не доставляє своєї продукції. У Starlink пояснили, що не уповноважують жодних сторонніх посередників, торговельних посередників або дистриб’юторів продавати свої системи в Дубаї.

“Якщо SpaceX отримує інформацію про те, що термінал Starlink використовується стороною, яка перебуває під санкціями або є неавторизованим користувачем, ми розслідуємо скаргу та вживаємо заходів для дезактивації термінала, якщо це підтвердиться”, – підкреслили в компанії.

Liked the article?
Help us be even more cool!