ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Група нардепів пропонує запровадити покарання за використання фейкових акаунтів у соцмережах

24.04.2023, 13:00

Група народних депутатів запропонувала Верховній Раді запровадити кримінальну відповідальність за використання акаунтів і сторінок у соціальних мережах для поширення недостовірної інформації, що загрожує національній безпеці України.

Відповідний законопроєкт №9223 від 19 квітня 2023 року опубліковано на сайті парламенту, повідомляє “Детектор медіа”.

Як зазначено в пояснювальній записці, законопроєкт розробили задля захисту національної безпеки та інтересів України в інформаційній сфері. 

“Проєкт Закону “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за окремі дії проти основ національної безпеки України” передбачає запровадження кримінальної відповідальності за створення, придбання, використання або збут облікових записів, у тому числі тих, які містять завідомо неправдиві відомості щодо користувача, в інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційних системах, електронних комунікаційних мережах, для розміщення та поширення недостовірної інформації (у тому числі від імені інших осіб, причетність яких до оприлюдненої інформації не підтверджена) або для втручання в діяльність фізичних і юридичних осіб, якщо такі дії сприяють підвищенню рівня соціальної напруги, порушують конституційні права і свободи громадян, спрямовані на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, національній, державній, економічній чи інформаційній безпеці України”, – йдеться в документі.

Такі дії, як вважають ініціатори проєкту, мають каратися штрафом у розмірі від однієї до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років.

Також нардепи пропонують обмежити волю на строк від трьох до п'яти років або позбавити волі на той самий термін за вчинення тих самих дій повторно, за попередньою змовою групою осіб, для впливу на ухвалення рішень держорганами.

Водночас якщо якісь ці дії були вчинені в умовах воєнного стану, то за них пропонується кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до семи років з конфіскацією майна.

Окрім цього, використання облікових записів, зокрема тих, які містять свідомо неправдиві дані щодо користувача, для розміщення та поширення дезінформації або для втручання в діяльність фізичних і юридичних осіб, що сприяє підвищенню рівня соціальної напруги, порушує конституційні права і свободи громадян або іншим чином загрожує національній безпеці, за відсутності ознак державної зради має каратися штрафом або виправними роботами.

Зазначимо, що карається і поширення неправдивої інформації від імені інших осіб, причетність яких до оприлюдненої інформації не підтверджено.

Співавторами законопроєкту є члени фракції “Слуга народу” Георгій Мазурашу, Сергій Кузьміних, Максим Павлюк, Михайло Лаба та Олег Арсенюк.

Нагадаємо, у березні Повітряні сили ЗСУ попередили про відповідальність адміністрації телеграм-каналів, які виставляють скриншоти й повідомляють у реальному часі про рух ворожих повітряних об’єктів. Зокрема, речник Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат сказав, що “найближчим часом, можливо, буде ухвалено серйозні рішення, можливі й кримінальні справи, якщо буде підстава для цього”.

Liked the article?
Help us be even more cool!